Logo Miejskiej Biblioteki Publicznej, wróć na główną stronę
powiększ czcionkę
Targi Książki Nad Odrą 2021!2023-03-07T14:51:18+01:00

Targi Książki Nad Odrą 2021

Już wkrótce Kędzierzyn-Koźle stanie się opolską stolicą literatury. Zapraszamy do udziału w czwartej edycji Targów Książki Nad Odrą. Kędzierzyn-Koźle 2021!

Targi Książki Nad Odrą. Kędzierzyn-Koźle 2021! to jednodniowe wydarzenie literackie połączone z targami książki, które odbędzie się 2 czerwca 2021 r. na Powiatowej Przystani „Szkwał” (ul. Wyspa 22b, 47-200 Kędzierzyn-Koźle) oraz na kozielskim rynku.

Targi Książki nad Odrą dowodzą, że mieszkańcy naszego miasta kochają zarówno czytać, jak i brać udział w wydarzeniach kulturalnych. Miłośników czytania przyciąga bogata oferta wydawnicza – odwiedzi nas 17 wydawnictw – i interesujące spotkania autorskie.

Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu. W tym roku współorganizatorem wydarzenia zostało Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli Pani Sabina Nowosielska Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle oraz Pan Andrzej Buła Marszałek Województwa Opolskiego, który przeznaczył na realizację wydarzenia dofinansowanie.

Jednodniowe przedsięwzięcie obejmuje organizację targów, spotkań autorskich, warsztatów, wystawy, akcji „Płynne Czytanie”, spektaklu teatru ulicznego. Głównym celem Targów jest promowanie czytelnictwa i dotarcie z ofertą kulturalną do mieszkańców naszego miasta i regionu. Gośćmi podczas Targów będą znani i lubiani pisarze oraz osobowości telewizyjne, w tym: Ewa Kassala, Joanna Szczepkowska, Szczepan Twardoch, Mariusz Szczygieł, Łukasz Orbitowski, Jakub Skworz, „Pan Poeta”. Udział w Targach jest bezpłatny.

Po raz kolejny przeprowadzona zostanie akcja ph. „Płynne czytanie”, której Głównym Sponsorem jest Grupa Azoty ZAK S.A. Wydarzenie składać się będzie z dwóch półtoragodzinnych rejsów po rzece Odrze w dniu 2 czerwca 2021 r. Ich głównym celem jest promowanie czytelnictwa i aktywnego spędzania czasu z książką dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. Naszym gościem będzie Joanna Szczepkowska, która podczas rejsów statkiem po Odrze będzie polską literaturę i poezję, w szczególności Cypriana Kamila Norwida należącą do nurtu narodowo-wyzwoleńczego. Oprawa muzyczna podczas rejsów: Grzegorz May – gitara.

Na zakończenie czwartej edycji Targów planowany jest spektakl teatru ulicznego pt. „Kamienny” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”. Widowisko zrealizowane zostanie na kozielskim rynku.

Odwiedź nas, bo warto!

KONTAKT:
Patrycja Mynarek
Dział Promocji
tel. 515 386 991
tel. 77 482 37 80 wew. 29
mail: targi@mbpkk.pl

PATRONAT HONOROWY:

Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle
Marszałek Województwa Opolskiego

ORGANIZATORZY:

Miejska Biblioteka Publiczna - Logo

WSPÓŁORGANIZATORZY:

Powiat Kędzierzyn_koźle

MECENAT:

Grupa Azoty

PARTNERZY:

MOSiR
CKPiU
Muzeum Ziemi Kozielskiej
Czysty Region
ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY "PROMYCZEK"

PATRONAT MEDIALNY:

TVP 3 Opole
Kędzierzyn-Koźle TV
Radio Park
Radio DOXA
KK24.pl
Nowa Gazeta Lokalna
Lokalna 24
7 DNI
Partner
Przejdź do góry