Logo Miejskiej Biblioteki Publicznej, wróć na główną stronę
powiększ czcionkę
Na wyspach Bergamutach2024-07-08T10:18:15+02:00

Projekt „Na wyspach Bergamutach” ma za zadanie włączenie dzieci w życie społeczno-kulturalne, stworzenie im możliwości rozwoju i nabywania różnych umiejętności. Głównym celem jest podniesienie kompetencji czytelniczych oraz rozbudzenie potrzeb literackich poprzez wykorzystanie nietradycyjnych form.

Odchodzimy od nowych technologii na rzecz powrotu do zabaw „bez prądu” oraz promocji czytelnictwa poprzez zachęcenie młodych ludzi do tworzenia różnych form twórczej ekspresji, co daje możliwość zachęcania do aktywności czytelniczej przez odwołanie się do innych zainteresowań.

Projekt ma za zadanie sprostać kulturowym i literackim oczekiwaniom dzieci, jest spoiwem do kształtowania wyobraźni i chęci nauki. Zadanie opiera się na trzech fundamentach: literaturze, wyobraźni i zabawach plastycznych. Każdy z filarów obejmuje działania o wysokiej wartości artystycznej i dużym potencjale rozwojowym.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Teatr cieni

2024-07-08T11:53:52+02:00Termin: 18.07.2024 r., 19.07.2024 r.|

Rozpoczynamy realizację projektu pn. "Na wyspach Bergamutach" w ramach Programu "Partnerstwo dla książki". Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na niezwykły teatr cieni, [...]

Przejdź do góry