Regulamin korzystania z bazy Legimi i Empik Go

Załącznik do zarządzenia nr 7/2024 z dnia 23 maja 2024 r.
Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu

    

Regulamin
korzystania z bazy Legimi i Empik Go
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

LEGIMI to:

 • 60 tysięcy ebooków – m.in. kryminały, sensacja, fantastyka i SF, powieści obyczajowe i romanse, książki dla dzieci i młodzieży, książki popularnonaukowe, poradniki,
 • czytanie bez połączenia z Internetem (po wcześniejszym ściągnięciu na swoją półkę),
 • czytanie równolegle na dwóch urządzeniach (np. smartfon, czytnik, laptop, komputer stacjonarny).

EMPIK GO to :

 • Ponad 140 tys. audiobooków, ebooków, podcasów i komiksów,
 • czytanie bez połączenia z Internetem (po wcześniejszym ściągnięciu na swoją półkę),
 • czytanie równolegle na dwóch urządzeniach (np. smartfon, czytnik, laptop, komputer stacjonarny).

I. Wydawanie kodów dostępu Legimi i Empik Go czytelnikom:

 1. Kody będą wydawane naprzemiennie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu, Rynek 3 oraz w Filii nr 5, ul. Damrota 32, zwanych dalej ”Biblioteką”,  odstępach jednego miesiąca.
 2. Kody może otrzymać wyłącznie czytelnik, który:
  • posiada aktywną kartę biblioteczną,
  • nie posiada zaległości z tytułu opłat za nieterminowy zwrot wypożyczonych zbiorów bibliotecznych lub brak ich zwrotu w terminie określonym w odrębnym Regulaminie.
 3. Czytelnik w danym miesiącu kalendarzowym może pobrać tylko jeden kod Legimi lub Empik Go.
 4. Kody należy aktywować w miesiącu, w którym zostały pobrane.
 5. Kody dostępu ważne są 30 dni od daty aktywowania.
 6. Jeżeli do ostatniego dnia miesiąca, w którym został pobrany kod, czytelnik nie aktywuje pobranego kodu w bibliotece, kod ten wygasa.
 7. Czytelnik, który nie aktywuje otrzymanego kodu w terminie określonym w pkt 6 nie może otrzymać kodu na następny miesiąc kalendarzowy przypadający po miesiącu, w którym kod został pobrany.
 8. Kody wydawane są w okresie pierwszych siedmiu dni każdego miesiąca kalendarzowego, w których czynna jest  Biblioteka,  od godziny 10.00.  
 9. Kod pobrać można  osobiście w Bibliotece lub poprzez zgłoszenie mailowe pod adresem kodydostepu@mbpkk.pl w czasie określonym w pkt 8.
 10. Z uwagi na ograniczoną liczbę kodów w razie zgłoszenia się w celu pobrania kodów większej liczby czytelników niż liczba kodów, o otrzymaniu kodu decyduje kolejność zgłoszenia.

II. Założenie konta czytelnika w bazie Legimi

 1. W celu założenia konta czytelnika w bazie Legimi należy pobrać aplikację Legimi (szczegóły https://www.legimi.pl/pobierz-legimi/).
 2. Na stronie: https://www.legimi.pl/wbp_opole założyć bezpłatne konto podając kod otrzymany w bibliotece, a następnie nazwę użytkownika, adres e-mail (na który przesłany zostanie przez Legimi e-mail z linkiem aktywacyjnym, w który należy kliknąć) i hasło – od tego momentu można korzystać z usługi przez okres 30 dni.
 3. Kod należy aktywować w miesiącu otrzymania, inaczej ważność jego wygasa.
 4. Czytelnik może korzystać z bazy Legimi na tabletach, smartfonach, komputerach i e-czytnikach.
 5. Aplikacja Legimi jest dostępna na wszystkich urządzeniach przenośnych (tablety, e-czytniki, smartfony) i wszystkich systemach operacyjnych (iOS, Android, Windows).

III. Załozenie konta czytelnika w bazie Empik Go należy:

 1. W celu założenia konta w bazie Empik Go należy pobrać aplikację Empik Go (szczegóły https://play.google.com/store/apps/details?id=com.empik.empikgo.)
 2. Na stronie: https://www.empik.com/go założyć bezpłatne konto podając kod otrzymany w bibliotece, a następnie nazwę użytkownika, adres e-mail (na który przesłany zostanie przez Empik Go e-mail z linkiem aktywacyjnym, w który należy kliknąć) i hasło – od tego momentu można korzystać z usługi przez okres 30 dni.
 3. Kod należy aktywować w miesiącu otrzymania, inaczej ważność jego wygasa
 4. Czytelnik może korzystać z bazy Empik Go na tabletach, smartfonach, komputerach i e-czytnikach.
 5. Aplikacja Empik Go jest dostępna na wszystkich urządzeniach przenośnych (tablety, e-czytniki, smartfony) i wszystkich systemach operacyjnych (iOS, Android, Windows).

DYREKTOR
Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Kędzierzynie-Koźlu

Izabela Migocz