Targi Książki Nad Odrą. Kędzierzyn-Koźle 2021! – Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim

Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim. Targi Książki Nad Odrą. Kędzierzyn-Koźle 2021!

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim, które odbędzie się w ramach Targów Książki Nad Odrą 2 czerwca o godz. 12.15 na Powiatowej Przystani „Szkwał”.

Spotkanie będzie miało charakter ekologiczny i skierowane jest głównie do młodzieży.

Łukasz Orbitowski w 2002 roku ukończył filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest synem malarza Janusza Orbitowskiego. Debiutował w 1999 roku zbiorem opowiadań „Złe Wybrzeża”. Jego debiutem w fantastyce było opowiadanie „Diabeł na Jabol Hill”, zamieszczone w pierwszym numerze miesięcznika „Science Fiction” (2001). Publikował opowiadania w czasopismach, między innymi: „Science Fiction”, „Nowa Fantastyka”, „Sfera”, „Ubik”. Jego opowiadanie „Władca Deszczu” znalazło się w antologii PL+50 pod redakcją Jacka Dukaja.

Jako recenzent i felietonista współpracował między innymi z „Nową Fantastyką” (od 2001, publikuje tam recenzje filmowe), „Przekrojem” (2006–2008 i jako stały felietonista 2010–2013), „Lampą” (2006–2010 – wspólnie z Jarosławem Urbaniukiem był autorem cyklu „Urbi et Orbi”), „Mówią Wieki” (2007–2008), „Gazetą Wyborczą” (od 2009). Przeszedł długą drogę od pisarza fantastycznego publikującego w niszowych czasopismach o profilu science fiction do autora literatury głównego nurtu, łączącej miejski realizm z popkulturową grozą. Jeden z jego projektów był scenariusz do filmu „Hardkor 44” w reżyserii  Tomka Bagińskiego.

Z racji pisania horrorów, Orbitowski często bywa określany mianem polskiego Stephena Kinga.

 

Moderacja: Natalia Laska, Patrycja Mynarek

 

Udział w wydarzeniu dostępny po okazaniu bezpłatnej wejściówki.

Obowiązują obostrzenia sanitarne oraz limit osób biorących udział w wydarzeniu.
Od 25 maja we wszystkich bibliotekach dostępne będą bezpłatne wejściówki na spotkanie.

 

Dofinansowano ze środków budżetu miasta Kędzierzyna-Koźla przeznaczonych na edukację ekologiczną w ramach Miejskiego Centrum Ekologicznego „Zielona Biblioteka”

 

Głównym Sponsorem akcji „Płynne Czytanie” i sponsorem Targów jest Grupa Azoty ZAK S.A.

 

Targi Książki nad Odrą 2021