Targi Książki Nad Odrą 2021 – Wystawcy

Święto literatury w Kędzierzynie-Koźlu! W dniu 2 czerwca 2021 r. na terenie Powiatowej Przystani „Szkwał” odbędzie się czwarta edycja Targów Książki Nad Odrą.

Zapraszamy do zapoznania się z Katalogiem Wystawców „Targów Książki Nad Odrą. Kędzierzyn-Koźle 2021!”. Tegoroczna edycja obfituje w stoiska najciekawszych wydawnictw oraz firm związanych z czytelnictwem.

Wydawnictwo Abino

Firma ABINO zajmuje się produkcją oraz dystrybucją zabawek. Podstawę ich oferty stanowią gry planszowe i edukacyjne, wyroby z modeliny oraz  zabawki drewniane. Nieustannie pracują nad nowymi ofertami, które pozwolą atrakcyjnie spędzić czas dzieciom i dorosłym.

Od ponad 15 lat Wydawnictwo Agora specjalizuje się w literaturze faktu i biografiach, choć nie brakuje w ich ofercie także książek historycznych, mądrych poradników, wywiadów, przewodników turystycznych, bogatego katalogu audiobooków oraz klasyki (kolekcje dzieł Stanisława Lema, Marka Hłaski czy Ryszarda Kapuścińskiego). Zaufało im wielu wybitnych autorów, między innymi Hanna Krall, Jacek Hugo-Bader, Magdalena Grzebałkowska, prof. Jerzy Bralczyk i prof. Jan Miodek, Mariusz Szczygieł, Adam Wajrak, Witold Szablowski, Michał Rusinek Joanna Fabicka, Grzegorz Kasdepke.

Wydawnictwo Akapit Press – polskie wydawnictwo wydające książki dla dzieci i młodzieży, wciąż rozszerzające asortyment, publikujące również książki dla dorosłych czytelników. Wszystko po to, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jest jedynym wydawcą książek Małgorzaty Musierowicz i Krystyny Siesickiej. Znane również dzięki innym polskim autorom, takim jak Agnieszka Tyszka, Emilia Kiereś czy Marta Fox.

Przez ponad dwadzieścia lat pod marką Akapit Press ukazało się ponad 1000 tytułów, wśród których znalazło się wiele bestsellerów, wielokrotnie wznawianych i wysoko ocenianych przez krytyków.

Wydawnictwo wciąż rozszerza swoją ofertę, znajdując prawdziwe perełki literatury, które umilają czas wszystkim czytelnikom – zarówno dzieciom i młodzieży, jak i dorosłym.

Wydawnictwo Avalon powstało z pasji do historii i chęci jej popularyzowania. Publikacje ich oficyny adresowane są do wszystkich miłośników Klio, zarówno tych zajmujących się nią zawodowo, jak i tych, dla których odkrywanie przeszłości jest czystą przyjemnością.
W ofercie Wydawnictwa Avalon czytelnik znajdzie tytuły będące wynikiem najnowszych badań znakomitych autorów oraz wiele wznowień, które na stałe weszły do kanonu polskiej historiografii, a także ciekawe przekłady. W prowadzone przez nich projekty edytorskie włączają się wiodące polskie ośrodki akademickie i instytucje kultury. Najbardziej rozpoznawalnymi w ofercie oficyny pozostają serie: Biografie oraz Mistrzowie Historiografii.
Wydawnictwo Avalon, to historia w dobrym wydaniu!

Wydawnictwo Literackie Białe Pióro specjalizuje się w publikowaniu polskich debiutów literackich. Umożliwia utalentowanym i ambitnym autorom zaistnienie na polskim rynku wydawniczym. Może poszczycić się wieloma udanymi debiutami literackimi, głównie z zakresu beletrystyki, literatury dziecięcej i poezji, a coraz częściej i fantastyki. WLBP skupia nie tylko twórców z Polski, ale również daje możliwość zaistnienia autorom mieszkającym poza granicami kraju.

Na stoisku będą przebywały dwie autorki: Agnieszka Kazała – autorka książek dla dzieci i dwóch powieści oraz Agnieszka Niezgoda

Wydawnictwu Franciszkanów “Bratni Zew” przyświeca franciszkańska idea piękna, prostoty, radości i entuzjazmu w życiu, znajdziecie więc nie tylko publikacje dotyczące św. Franciszka, ale także znakomite komentarze biblijne, poradniki promujące prosty styl życia, szczęśliwe relacje, odpowiedzialne rodzicielstwo. Marka Fernando – która swą nazwę zawdzięcza Świętemu z Padwy – promuje franciszkańskie tradycje poprzez koszulki z egzorcyzmem św. Antoniego oraz torby, plecaki, notesy z motywami polichromii Stanisława Wyspiańskiego i Tadeusza Popiela z Bazyliki św. Franciszka w Krakowie. Ponadto mają bogatą ofertę kartek, karnetów i zakładek książkowych.

Dom Higieny

Dom Higieny jako jednostka edukacyjna. Właśnie uruchamia Szkołę Menadżerów w Koźlu na terenie I Liceum Ogólnokształcącego im H. Sienkiewicza. Przedstawia niezbędnik samodzielnej, odważnej osoby, która swoimi działaniami nic nie zniszczy, nikogo nie zubożeje, a stworzy większy dobrobyt.

  1. Strategia konkurencji – Michael E. Porter
  2. Wolny Wybór – Milton Friedmann
  3. Projektowanie propozycji wartości – G. Bernarda, A. Osterwalder
  4. Pracować Inaczej – Frederic Laloux
  5. Analia Transakcyjna dzisiaj – Ian Stewart, Vann Joines
  6. Finanse koroporacyjne – Amath Damodaran
  7. Ekonomia menadżerska – W.F. Samuelson S.G. Marks
  8. Polityka – Arystoteles

Wydawnictwo działa od 1993 roku w Radomiu. Na początku swojej działalności zajmowało się wydawaniem czasopism. Z czasem stało się jednym z najważniejszych podmiotów na rynku wydawniczym specjalizującym się w wydawaniu komiksów polskich autorów o tematyce historycznej, satyrycznej, fantastycznej i sensacyjnej. Spektrum podejmowanych zagadnień jest bardzo szerokie. Od poważnych, takich jak rzeź wołyńska czy biografie postaci historycznych, po te lżejsze, pokazane w sposób humorystyczny, z przymrużeniem oka.

Marek Sikorski jest historykiem sztuki, autorem wielu książek popularnonaukowych i utworów literackich. Ostatnio wydał: „Sherlock Holmes i osobliwe zagadki”, „Zgubny urok. Opowieści osobliwe”, „Kamień smoczy i krew smocza.  Z dziejów osobliwości medycznych”.

Wydawnictwo Paperback powstało w 2011 roku. Wydaje książki dla dzieci i młodzieży, fantastykę i książkę regionalną. Ich książki zdobyły kilka cennych wyróżnień i nagród branżowych.

Dariusz Rekosz – Polski pisarz, autor powieści sensacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz autor cyklu słuchowisk radiowych. Laureat konkursu Kryminał Gdański za książkę „Tajemnica Neptuna”. Funkcja Animatora Kultury w Muzeum Hansa Klossa w Katowicach pozwoliła mu (po zamknięciu tejże placówki) na napisanie powieści sensacyjnej (thrillera) zatytułowanego „Zamach na Muzeum Hansa Klossa”. Honorowy Ambasador Literatury Dla Dzieci i Młodzieży

Renata Blicharz – przede wszystkim poetka, autorka felietonów i recenzji, artykułów, wywiadów, opowiadań, wierszy dla dzieci, malarka, miłośniczka sztuk wszelakich. Drukowała swoje utwory w czasopismach oraz almanachach poetyckich. Jest laureatką ponad trzydziestu konkursów literackich, w tym XXVII Konkursu Literackiego  „Krajobrazy Słowa” w Kędzierzynie-Koźlu. Jest członkiem Związku Literatów Polskich w Opolu oraz Leszczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Lesznie. Wydała książki poetyckie: „Pocztówka z bajki” , Opole 1997, „Kolekcjonerka” , Kluczbork 2006, „Czarna aureola”, Nowa Ruda 2009, „Kołderka z białego marmuru”, Opole 2011, „Czarownica w sypialni”, Opole 2015, „189 dwójek” Kraków 2019.

Sativa Studio specjalizuje się m.in., w wydawaniu książek o tematyce regionalnej w języku polskim i niemieckim. Wydaje też publikacje związane z dziejami kultury. Najważniejsze pozycje: Ziemia krapkowicka w kręgu zabytków i historii (2011), Otmuchów w kręgu zabytków i historii (2011), Lądek-Zdrój.Zabytki i historia(2011), Smok wawelski w kręgu mitu i historii (2012),Krappitz und Umgebung (2013), Nysa. Mały przewodnik po zabytkach (2014), Neisse. Kleiner Stadtführer (2014), Krapkowice i okolice(2014),Otmuchów. Mały przewodnik po zabytkach (2014),Ottmachau. Kleiner Stadtführer (2014), Smoki i smokobójstwo (2015),Na tropach smoka wawelskiego (2016), Sen dziwny i straszny, opowieści niesamowite (2016), Sherlock Holmes i osobliwe zagadki (2019), Sherlock Holmes na Wawelu (2019), Zgubny Urok (2020).Właścicielem wydawnictwa i autorem projektów graficznych jest Katarzyna Malkusz.

Wydawnictwo Vectra działa od 25 lat. W pierwszych latach koncentrowało się na współpracy z regionalnymi kontrahentami. Publikacje to efekt historycznych dociekań badaczy i pracowników naukowych, którzy swe zainteresowania skupiali na dziejach miejscowości regionu górnośląskiego. Prócz monografii ukazały się przewodniki turystyczno-krajoznawcze i publikacje albumowe akcentujące walory kulturowe i przyrodnicze. W ostatnich latach zakres tematyczny wydawanych książek rozszerzył się o literaturę faktu i pozycje beletrystyczne, które w ofercie wydawniczej dominują na równi z publikacjami o charakterze regionalnym.

Wydawnictwa Videograf SA kontynuują działalność firmy obecnej na rynku książki od 1990 roku. Lata doświadczenia i zespół, dla którego praca jest jednocześnie pasją, sprawiają, że nasze powieści zyskują coraz większe uznanie wśród czytelników.
Wydajemy rocznie około 50 tytułów, głównie powieści obyczajowe.
(m.in. Joanna Jax, Ewa Kassala, Katarzyna Mak, Katarzyna Grabowska) oraz powieści grozy (np. Stefan Darda czy Marcin Mortka).
W naszej ofercie znaleźć można również literaturę faktu, kryminały, thrillery, fantasy i poradniki.

Wydawnictwo W drodze założyli dominikanie, których dewizą jest „głosić wszystkim, wszędzie i na wszelkie możliwe sposoby”. Jednym z tych sposobów głoszenia jest oficyna wydawnicza oraz miesięcznik. Wierni tej samej wrażliwości umysłu i serca, co nasi poprzednicy, dokładamy wszelkich starań by myśleć o teraźniejszości i przyszłości. Opatrzeni w słowo wędrujemy z nim, by wyjść naprzeciw każdemu, kto jest w potrzebie i czeka na uczciwą podpowiedź – na dobre i ożywcze słowo. Jako wydawnictwo mamy swoje pomysły i ambicje, marzenia i cele. Ale potrzebna nam jest zdolność rozglądania się wokół, by nie przeoczyć człowieka. On stanowi jedyną rację naszej dominikańskiej misji. Pozostajemy więc w ciągłym zmaganiu się ze słowem i o słowo „W drodze” – tym samym i ciągle nowym.

Znak to ponad pięćdziesiąt lat tradycji, a zarazem ciągły rozwój i zmiana. To książki wybitne, należące do kanonu literatury, oraz eksperymenty. Autorzy zagraniczni i polscy, uznani i nagradzani oraz debiutujący. Literatura piękna, poezja, literatura faktu, książki religijne i filozoficzne oraz historyczne. Znak to reagowanie na bieżące wydarzenia i trendy, a zarazem dbałość o wysoki poziom edytorski. Oferta zarówno dla czytelników poszukujących książek tłumaczących świat lub poruszających do głębi, jak i dla tych, którzy od lektury oczekują rozrywki i wytchnienia. Znak to doświadczenie i młodość, rozsądek i entuzjazm, bestsellery i książki dla wybranych odbiorców, sprawdzona marka, która cały czas potrafi zaskakiwać.

Targi Książki nad Odrą 2021