Zjawy, duchy i słowiańskie obrzędy w kontekście cyklu „Wiedma” Moniki Maciewicz

Spotkanie autorskie z Moniką Maciewicz

Każda wiedma przechodzi drogę inaczej, bo każdej co innego jest pisane…
Kim jest wiedma? Jakie postaci kryją słowiańskie legendy? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi z Moniką Maciewicz, autorką popularnej serii książek fantasy „Wiedma”.

Zapraszamy 23 września 2022 r. o godz. 11:00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej, Rynek 3.
Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Zjawy, duchy i sny w literaturze i kulturze”.

Monika Maciewicz: Wielbicielka gór, słońca, deszczu i ludzi. Zbieraczka ziół. Autorka Bajek pełnych marzeń, opowiadania Uciekaj, nim przyjdzie noc w antologii Na końcu świata napisane. Pedagog albo jak kto woli pedagożka. Logopeda, logopedka, a może – szarżując słowotwórczo – logopeżka. Liderka Teatroteki Szkolnej. Twórczyni scenariuszy dla teatrów amatorskich, w porywach próbująca swych sił reżyserskich. Ostatnimi czasy zafiksowana na punkcie czasów przedchrześcijańskich na ziemiach polskich, bo: Niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy […] też swą mitologię mają. Autorka powieści fantasy Wiedma, w której wszelkie podobieństwo do prawdziwych wydarzeń jest przypadkowe.

Całe spotkanie będzie tłumaczone na język migowy i emitowane na żywo, na Facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”