Z Andersenem w krainę baśni

Dnia 2 kwietnia przypada rocznica urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena - autora baśni znanych dzieciom na całym świecie. Z tej okazji, w dniu 3 kwietnia w Filii nr 10 w Kłodnicy odbędą się zajęcia literacko-plastyczne pt. "Z Andersenem w krainę baśni". Zapraszamy 3 kwietnia, godz. 16:00 Filia nr 10. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod nr tel. 77 482 90 52 Kto nie zna Baśni Andersena? Te najbardziej znane, które przyniosły autorowi wielki rozgłos i sławę to m.in.: Dziewczynka z zapałkami, Calineczka, Królowa Śniegu, Świniopas, Brzydkie kaczątko, Słowik. Andersen napisał prawie 160 baśni, a jego książki zostały przetłumaczone na około 125 języków. Pierwszy zbiór baśni – "Baśnie opowiedziane dla dzieci" – został wydany w Kopenhadze w 1835 roku. Andersen mawiał też, że jego „baśnie to pudełka: dzieci oglądają opakowanie, a dorośli mają zajrzeć do wnętrza”. Nie chciał, by jego baśnie uznano za dzieła wyłącznie dla dzieci. Udało się!

Dnia 2 kwietnia przypada rocznica urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena – autora baśni znanych dzieciom na całym świecie. Z tej okazji, w dniu 3 kwietnia w Filii nr 10 w Kłodnicy odbędą się zajęcia literacko-plastyczne pt. „Z Andersenem w krainę baśni”. Zapraszamy 3 kwietnia, godz. 16:00 Filia nr 10. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod nr tel. 77 482 90 52

Kto nie zna Baśni Andersena? Te najbardziej znane, które przyniosły autorowi wielki rozgłos i sławę to m.in.: Dziewczynka z zapałkami, Calineczka, Królowa Śniegu, Świniopas, Brzydkie kaczątko, Słowik.

Andersen napisał prawie 160 baśni, a jego książki zostały przetłumaczone na około 125 języków. Pierwszy zbiór baśni – „Baśnie opowiedziane dla dzieci” – został wydany w Kopenhadze w 1835 roku. Andersen mawiał też, że jego „baśnie to pudełka: dzieci oglądają opakowanie, a dorośli mają zajrzeć do wnętrza”. Nie chciał, by jego baśnie uznano za dzieła wyłącznie dla dzieci. Udało się!