Wystawa pt. „A nad naszą Odrą wojsko stoi…”

Wystawa - A nad naszą Odrą wojsko stoi…

Towarzystwo Ziemi Kozielskiej, Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie Koźlu i Muzeum Ziemi Kozielskiej zapraszają na wernisaż wystawy historycznej pt. „A nad naszą Odrą wojsko stoi…”

„A nad naszą Odrą wojsko stoi…” – śpiewali powstańcy sto lat temu – w maju 1921 r. , kiedy to podczas III Powstania Śląskiego wojska powstańcze dotarły do Odry w okolicy kozielskiego portu, ale też pod Raciborzem, Bierawą, Dziergowicami, Solarnią, Januszkowicami czy Zdzieszowicami. Odra wyznaczała granicę obszaru zakreślonego tzw. Linią Korfantego – obszaru, jakiego domagał się dla Polski Dyktator Powstania Wojciech Korfanty. W sto lat po tamtych wydarzeniach Towarzystwo Ziemi Kozielskiej, Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu i Muzeum Ziemi Kozielskiej zapraszają na wystawę pt. „A nad naszą Odrą wojsko stoi..”. Ekspozycję będzie można oglądać w sali wystawowej na I piętrze siedziby głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej przy Rynku w Kędzierzynie-Koźlu.

Wernisaż wystawy będzie transmitowany na żywo na fanpage’u Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Ziemi Kozielskiej na portalu społecznościowym Facebook już 11 maja 2021 r. o godz. 12.00.

Wystawa będzie czynna dla zwiedzających od 11 maja godz. 12.30 do 31 lipca 2021 r. Obowiązują obostrzenia sanitarne oraz limit osób przebywających na sali.

Zadanie „A nad naszą Odrą wojsko stoi…” jest dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Opolskiego.