WYSTAWA "Powróćmy jak za dawnych lat”

Zapraszamy do oglądania wystawy fotografii pt. „Powróćmy jak za dawnych lat – Jesienna Metamorfoza Seniora”, która dostępna będzie w dn. 1 października – 14 listopada 2020 r w holu Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu przy ul Damrota 32.

21 września 2020 roku miała miejsce realizacja projektu pn. „Powróćmy jak za dawnych lat – Jesienna Metamorfoza Seniora”. Realizatorami przedsięwzięcia byli: Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Potrzebującym „Trampolina” oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu.

W ramach wydarzenia 15 Seniorek i Seniorów skorzystało z profesjonalnych usług poprawy wizerunku, a następnie wzięło udział w artystycznej sesji fotograficznej stylizowanej na dawne lata. Uczestnicy otrzymali zestawy kosmetyków, które wspomogą kontynuowanie dbania o własny wizerunek, a także oprawione zdjęcie portretowe.
Realizatorami usług byli:

  • Hair Club GAYA – usługi fryzjerskie,
  • HCG Barber – usługi fryzjerskie oraz usługi barbera,
  • Jarosław Kozłowski – profesjonalny fotograf – wykonanie zdjęć przed i po metamorfozie, w tym zdjęcia portretowego,
  • Monika Bojsan – profesjonalna makijażystka – usługa makijażu,
  • Katarzyna Szamocka-Magdoń – terapeuta MOPS, usługi wspierające uczestników podczas realizacji projektu.

Przedsięwzięcie sfinansowane zostało przez BNP Paribas S. A. (grant w ramach IX Edycji Programu Grantów Lokalnych) oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu. Wsparcia rzeczowego w formie zestawów kosmetyków udzielili: Carrefour Polska oraz Drogeria Eden.