Wyniki konkursu plastycznego na komiks pt. „Wojciech Korfanty – Syn Śląskiej Ziemi”

Muzeum Ziemi Kozielskiej i Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zapraszają młodzież do udziału w konkursie plastycznym na komiks historyczny pt. „Wojciech Korfanty – Syn Śląskiej Ziemi” organizowanym w ramach Tygodnia Patriotycznego. Konkurs jest skierowany do uczniów w wieku od 13 do 19 lat. Zgłoszenia przyjmowane są indywidualnie. Uczestnik przy zgłoszeniu udziału w Konkursie historyczno-plastycznym musi dostarczyć podpisaną przez siebie kartę zgłoszenia. Małoletni mogą wziąć udział w konkursie na zasadach określonych w Regulaminie. Prace zgłaszane do Konkursu wraz z kartą zgłoszenia należy składać do dnia 03 listopada 2023 r. do godz. 16.00 w Muzeum Ziemi Kozielskiej (ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 5, 47-200 Kędzierzyn-Koźle). Uczestnik konkursu ma za zadanie narysować komiks o charakterze historyczno-plastycznym w formie określonej w punkcie IV Regulaminu konkursu.

Ogłoszenie wyników konkursu dla młodzieży na komiks pt. „Wojciech Korfanty – Syn Śląskiej Ziemi”.
Nagrodę główną – tablet APPLE iPad 10.2″ 9 gen. 64GB Wi-Fi Space Gray otrzymuje Antonina Zdrenka z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu.
Dwa wyróżnienia – nagrody książkowe oraz indywidualne oprowadzanie po Muzeum otrzymują:
1. Krzysztof Hałabała z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu
2. Karolina Zwarycz z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu
Jury konkursu postanowiło również przyznać dodatkowe wyróżnienia za zaangażowanie w konkurs oraz stworzenie interesujących prac poruszających tematykę historyczną. Otrzymują je:
1. Weronika Dąbrowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 im. Jana Kochanowskiego w Kędzierzynie-Koźlu
2. Anna Malejka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kadeta Zygmunta Kuczyńskiego w Kędzierzynie-Koźlu
3. Zofia Ryży z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej Technikum nr 2 w Kędzierzynie-Koźlu
4. Maja Haider z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kędzierzynie-Koźlu
Konkurs zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu oraz Muzeum Ziemi Kozielskiej w ramach Tygodnia Patriotycznego.
Przedmiotem oceny w konkursie był komiks w formie pracy plastycznej przedstawiający epizod, rozgrywający się na tle rzeczywistych wydarzeń historycznych, na temat życia i działalności politycznej Wojciecha Korfantego. W komiksie należało ukazać rzeczywiste wydarzenia, w których brali udział realni bohaterowie.
Przy ocenie prac brane były pod uwagę: poprawność historyczna, dobór środków plastycznych, wartość artystyczna pracy, oryginalność ujęcia tematu, poprawność językowa i ortograficzna.
Pozostajemy pod ogromnym wrażeniem staranności i estetyki nadesłanych prac oraz serdecznie gratulujemy zwycięzcom!