Wykład „Jak feniks z popiołów. Odrodzenie państwa polskiego 1918. Myśli-Słowa-Obrazy”

wykład prof. dr hab. Marka Białokura z Uniwersytetu Opolskiego pt. „Jak feniks z popiołów. Odrodzenie państwa polskiego 1918. Myśli-Słowa-Obrazy”

Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na wykład prof. dr hab. Marka Białokura z Uniwersytetu Opolskiego pt. „Jak feniks z popiołów. Odrodzenie państwa polskiego 1918. Myśli-Słowa-Obrazy”.

Polska niczym feniks z popiołów powstała po 123 latach niewoli. Osiągnięto to dzięki wielkiej odwadze i ofiarności Polaków, którzy przekazywali kolejnym pokoleniom polskie tradycje, język, historię i poczucie przynależności do Państwa Polskiego. Wykład „Jak feniks z popiołów. Odrodzenie państwa polskiego 1918. Myśli-Słowa-Obrazy” odbędzie się 12 listopada 2021 r., o godz. 17.00 w ramach Tygodnia Patriotycznego.

Marek Białokur – dr hab., profesor w Instytucie Historii Uniwersytetu Opolskiego, gdzie kieruje Katedrą Dydaktyki, Nauk Wspomagających i Popularyzacji Historii. Zainteresowania badawcze: biografistyka, historia polskiej myśli politycznej XX w., dydaktyka historii, historia i symbolika KL Auschwitz-Birkenau.

Głównym Sponsorem i Honorowym Mecenasem wydarzenia jest Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z obostrzeniami epidemiologicznymi i będzie również transmitowane na oficjalnym fanpage’u Muzeum Ziemi Kozielskiej na portalu społecznościowym Facebook.