Warsztaty tworzenia książki tunelowej na podstawie książki pt. „Przygody Baltazara Gąbki”

Książka tunelowa, tzw. „tunnel book” – to przestrzenna książka składająca z paneli, które tworzą wrażenie głębi i perspektywy. W ramach warsztatów uczestnicy poznają przykłady książek i proces produkcji. Następnie, w małych 4-osobowych zespołach, stworzą własną książkę tunelową krok po kroku, rozpoczynając od omówienia treści historycznych. Później, wykorzystując materiały: wycinki z gazet, zdjęcia, pisaki, kredki, taśmę, klej, etc. w formie obrazków, przygotują kolejne obrazki wraz z historyjkami. Ostatnią częścią jest składanie i prezentacja książki i opowieści przez zespoły. Na warsztat weźmiemy książkę pt. "Przygody Baltazara Gąbki" Stanisława Pagaczewskiego. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy na warsztaty pod numerem tel. 77 482 37 80 wew. 29 Spotkanie w ramach projektu „Podróż za jeden uśmiech” programu Promocja Czytelnictwa. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

Książka tunelowa, tzw. „tunnel book” – to przestrzenna książka składająca z paneli, które tworzą wrażenie głębi i perspektywy. W ramach warsztatów uczestnicy poznają przykłady książek i proces produkcji. Następnie, w małych 4-osobowych zespołach, stworzą własną książkę tunelową krok po kroku, rozpoczynając od omówienia treści historycznych. Później, wykorzystując materiały: wycinki z gazet, zdjęcia, pisaki, kredki, taśmę, klej, etc. w formie obrazków, przygotują kolejne obrazki wraz z historyjkami. Ostatnią częścią jest składanie i prezentacja książki i opowieści przez zespoły. Na warsztat weźmiemy książkę pt. „Przygody Baltazara Gąbki” Stanisława Pagaczewskiego.

Zajęcia odbędą się w dniu 24 czerwca 2023 r. w dwóch grupach i są skierowane przede wszystkim do dzieci uczących się w klasach 1-3  szkołach podstawowych.

  • godz. 10:30 – Grupa I
  • godz. 12:30 – Grupa II

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy na warsztaty pod numerem tel. 77 482 37 80 wew. 29

Spotkanie w ramach projektu „Podróż za jeden uśmiech” programu Promocja Czytelnictwa.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”