Warsztaty przyrodniczo-plastyczne dla dzieci z Justyną Kierat

Warsztaty przyrodniczo-plastyczne dla dzieci z Justyną Kierat

Serdecznie zapraszamy na warsztaty plastyczne dla dzieci z Justyną Kierat pt. „Ptaki w ogrodzie – poznajemy i rysujemy”, które odbędą się 21 sierpnia o godz. 12.00 w Filii nr 5, ul. Damrota 32.

Ptaki otaczają nas wszędzie – nie tylko na dalekich wyprawach w dzikie zakątki, ale również na wsiach i w centrach dużych miast. W Polsce zaobserwowano ich dotychczas ponad 400 gatunków. Jak odnaleźć się w tej różnorodności, po czym odróżnić od siebie wróbla od mazurka albo jaskółkę od jerzyka? Na warsztatach spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie, a także nauczymy się rysować przedstawicieli różnych gatunków w wersji komiksowej.

O prowadzącej: Justyna Kierat – biolog, ilustrator, edukatorka przyrodnicza. Pisze i ilustruje książki o przyrodzie. Autorka m.in. „Edukolorowanki o ptakach” i „Edukolorowanki obserwatora ptaków”. W ramach pracy badawczej zajmuje się dzikimi pszczołami.

 

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Moja zielona okolica” – kampania edukacyjno-informacyjna projektu „Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej województwa opolskiego – etap III”.

 

Partnerami na rzecz realizacji projektu są:

– Gmina Kędzierzyn-Koźle

– Związek Międzygminny „Czysty Region”

– Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Obowiązują obostrzenia sanitarne i limit osób biorących udział w wydarzeniach. Do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19 (wymagane okazanie potwierdzenia).