Warsztaty pn. W KRAINIE PRZYSZŁOŚCI – KODUJ Z GIGANTAMI

Już po raz 13 organizatorzy bezpłatnej akcji przybliżą młodym uczestnikom podstawy programowania i korzystania z nowych technologii , dając możliwość równego dostępu do tego rodzaju zajęć i przeciwdziałając wykluczeniu cyfrowemu.  Do udziału w warsztatach wystarczą chęć nauki i ciekawość. W pozostałe aspekty programowania, uczestników wprowadzą wykwalifikowani trenerzy, którzy nie tylko uczą, ale i inspirują młodych fanów kodowania. Kto może wziąć udział w zajęciach i jaką wiedzę może zdobyć? Akcja Koduj z Gigantami otwarta jest dla dzieci i młodzieży z całej Polski, a zajęcia zostały podzielone na 3 grupy wiekowe: 7-9 lat, 10-12 lat oraz 13-18 lat. Warsztaty będą prowadzone przy wykorzystaniu różnych środowisk i języków programistycznych oraz programów, tj: 👉 Scratch - podstawowe środowisko, które pozwala wprowadzić najmłodszych w świat programowania, 👉 Minecraft Education - możliwość kodowania Minecrafta przy pomocy blokowego języka programowania; 👉 App Inventor - pozwala na tworzenie aplikacji i gier na urządzenia mobilne; 👉 C# - jeden z najbardziej zaawansowanych i profesjonalnych języków programowania, w którym pracują zawodowi programiści; 👉 Python – język programowania o rosnącej popularności, pozwalający tworzyć zaawansowane projekty; 👉 C++ - język programowania powszechnie wykorzystywany w branży IT. Aby wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, należy zarejestrować się na stronie www.kodujzgigantami.pl . Szczegóły na plakacie. Tegoroczna edycja warsztatów odbędzie się w Kędzierzynie -Koźlu w dniu 30.09.2023 r., w Miejskiej Bibliotece Publicznej ul. Rynek 3. Zapraszamy !!!

Już po raz 13 organizatorzy bezpłatnej akcji przybliżą młodym uczestnikom podstawy programowania i korzystania z nowych technologii , dając możliwość równego dostępu do tego rodzaju zajęć i przeciwdziałając wykluczeniu cyfrowemu.

Do udziału w warsztatach wystarczą chęć nauki i ciekawość. W pozostałe aspekty programowania, uczestników wprowadzą wykwalifikowani trenerzy, którzy nie tylko uczą, ale i inspirują młodych fanów kodowania.

Kto może wziąć udział w zajęciach i jaką wiedzę może zdobyć?

Akcja Koduj z Gigantami otwarta jest dla dzieci i młodzieży z całej Polski, a zajęcia zostały podzielone na 3 grupy wiekowe: 7-9 lat, 10-12 lat oraz 13-18 lat. Warsztaty będą prowadzone przy wykorzystaniu różnych środowisk i języków programistycznych oraz programów, tj:

👉 Scratch – podstawowe środowisko, które pozwala wprowadzić najmłodszych w świat programowania,
👉 Minecraft Education – możliwość kodowania Minecrafta przy pomocy blokowego języka programowania;
👉 App Inventor – pozwala na tworzenie aplikacji i gier na urządzenia mobilne;
👉 C# – jeden z najbardziej zaawansowanych i profesjonalnych języków programowania, w którym pracują zawodowi programiści;
👉 Python – język programowania o rosnącej popularności, pozwalający tworzyć zaawansowane projekty;
👉 C++ – język programowania powszechnie wykorzystywany w branży IT.

Aby wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, należy zarejestrować się na stronie www.kodujzgigantami.pl . Szczegóły na plakacie.

Tegoroczna edycja warsztatów odbędzie się w Kędzierzynie -Koźlu w dniu 30.09.2023 r., w Miejskiej Bibliotece Publicznej ul. Rynek 3.
Zapraszamy !!!