Warsztaty plastyczne dla dzieci z Pawłem Wakułą

Warsztaty plastyczne dla dzieci z Pawłem Wakułą

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu serdecznie zaprasza na

warsztaty plastyczne dla dzieci z Pawłem Wakułą

 

Warsztaty plastyczne wokół serii książek W Dolinie Bagiennej Trawy.

Na spotkaniu z młodszymi czytelnikami autor opowie o książkach z serii o leśniczym Piątku – o zwyczajach panujących w świecie zwierząt i o tym, jak powinniśmy zachowywać się w lesie.

Zapozna też dzieci z bohaterami książki: skrzatem Maurycym oraz szczurkiem Ogryzkiem, a także pozostałymi mieszkańcami Doliny Bagiennej Trawy: rusałkami, leśnymi lichami, dziwożonami i innymi postaciami z zapomnianych polskich baśni i legend.

 

Paweł Wakuła: Ukończył pedagogikę artystyczną i malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu. Rysownik satyryczny. Od lat związany jest z tygodnikiem „Angora” oraz popularnym dodatkiem dla dzieci (i nie tylko) – „Angorka”. Debiutował wyróżnioną w 2007 roku w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren książką Co w trawie piszczy, a w 2011 roku jego książka Kajtek i Yetik była nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Miłośnik historii i ekologii.

 

9 sierpnia godz. 11.00 Filia nr 5, Damrota 32

 

Obowiązują obostrzenia sanitarne i limit osób biorących udział w wydarzeniu. Do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19 (wymagane okazanie potwierdzenia).

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Moja zielona okolica” – kampania edukacyjno-informacyjna projektu „Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej województwa opolskiego – etap III”.

Partnerami na rzecz realizacji projektu są:
– Gmina Kędzierzyn-Koźle
– Związek Międzygminny „Czysty Region”
– Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu

 

Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej województwa opolskiego – etap III logotypy

Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej województwa opolskiego – etap III
RPOP.05.01.00-16-0010/18-00