Warsztaty pisania scenariuszy do gier RPG

warsztaty pisania scenariuszy do gier rpg

Uwielbiasz gry RPG? Chcesz stworzyć własny scenariusz do D&D? Marzysz o byciu Mistrzem Gry z prawdziwego zdarzenia? Nasze warsztaty są właśnie dla Ciebie!

Zapraszamy w dniach:
– 13 września, godz. 10:00 Filia nr 5, ul. Damrota 32
– 14 września, godz. 10:00 MBP, Rynek 3
– 14 września, godz. 11:15 MBP, Rynek 3

Warsztaty pisania scenariuszy do gier RPG poprowadzi Obrońca Ahury Mateusz Rogalski!
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy na warsztaty pod numerem tel. 77 482 37 80 wew. 29.

Mistrz Gry, jako narrator przedstawia świat gry. Opisuje to, co widzą gracze, nakreśla tło fabuły i odgrywa drugoplanowe postaci występujące w grze. Gracze, jako bohaterowie gry, czynnie biorą udział w fabule, podejmując decyzje, deklarują czynności do wykonania. Decydują o tym, jak historia się potoczy.
O sukcesie wyzwań decyduje również kreatywność, nieszablonowe myślenie i odgrywanie działań postaci.

Głównym celem warsztatów będzie zapoznanie się z technikami tworzenia scenariuszy do gier.
W trakcie spotkań zostaną omówione między innymi: tworzenie dialogów, scenariusz filmowy a formaty dialogów, rodzaje i interaktywność dialogów, cel sceny, konflikt jako siła napędowa dialogu, tworzenie i charakteryzacja postaci, opisy misji i pisanie tekstów użytkowych do własnego scenariusza. Dodatkowo uczestnicy poznają również różne formy narracji w grach, rolę bohatera i zasady jego tworzenia.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.