VII Festiwal Mikołaja z Koźla

Kędzierzyn-Koźle zaprasza na VII Festiwal Mikołaja z Koźla. Kolejna fascynująca podróż w czasie - czyli spotkania z muzyką średniowiecza, renesansu i baroku w wykonaniu polskich mistrzów: Clamaverunt Iusti, Mimesis, Musica Graziosa oraz Macieja Straburzyńskiego z towarzyszeniem zespołu Arte dei Suonatori. Drogowskazem Festiwalu jest średniowieczny kodeks napisany ręką mnicha Mikołaja z Koźla. Manuskrypt powstawał 8 lat, a jego autor zapisał w nim modlitwy, obyczaje, kazania i utwory gregoriańskie, w tym także motyw przewodni VII Festiwalu Mikołaja z Koźla „Virgini Mariae laudes”. To unikatowy przykład kontrafaktury jednej z najbardziej popularnych sekwencji wielkanocnych. Franciszkańska modlitwa będzie słyszalna w każdym z czterech koncertów obiecuje Wojciech Wójcicki - Dyrektor Festiwalu Mikołaja z Koźla. Organizatorem Festiwalu jest Gmina Kędzierzyn-Koźle.

Kędzierzyn-Koźle zaprasza na VII Festiwal Mikołaja z Koźla.

Kolejna fascynująca podróż w czasie – czyli spotkania z muzyką średniowiecza, renesansu i baroku w wykonaniu polskich mistrzów: Clamaverunt Iusti, Mimesis, Musica Graziosa oraz Macieja Straburzyńskiego z towarzyszeniem zespołu Arte dei Suonatori. Drogowskazem Festiwalu jest średniowieczny kodeks napisany ręką mnicha Mikołaja z Koźla.

Manuskrypt powstawał 8 lat, a jego autor zapisał w nim modlitwy, obyczaje, kazania i utwory gregoriańskie, w tym także motyw przewodni VII Festiwalu Mikołaja z Koźla „Virgini Mariae laudes”. To unikatowy przykład kontrafaktury jednej z najbardziej popularnych sekwencji wielkanocnych. Franciszkańska modlitwa będzie słyszalna w każdym z czterech koncertów obiecuje Wojciech Wójcicki – Dyrektor Festiwalu Mikołaja z Koźla.
Organizatorem Festiwalu jest Gmina Kędzierzyn-Koźle.