Targi Książki Nad Odrą 2022 – Wystawcy

Święto literatury w Kędzierzynie-Koźlu! W dniu 2 czerwca 2022 r. odbędzie się piąta edycja Targów Książki Nad Odrą.

Zapraszamy do zapoznania się z Katalogiem Wystawców „Targów Książki Nad Odrą. Kędzierzyn-Koźle 2022!”. Tegoroczna edycja obfituje w stoiska najciekawszych wydawnictw oraz firm związanych z czytelnictwem.

Wydawnictwo Literackie Białe Pióro specjalizuje się w publikowaniu polskich debiutów literackich. Umożliwia utalentowanym i ambitnym autorom zaistnienie na polskim rynku wydawniczym. Może poszczycić się wieloma udanymi debiutami literackimi, głównie z zakresu beletrystyki, literatury dziecięcej i poezji, a coraz częściej i fantastyki. WLBP skupia nie tylko twórców z Polski, ale również daje możliwość zaistnienia autorom mieszkającym poza granicami kraju.

Wydawnictwu Franciszkanów “Bratni Zew” przyświeca franciszkańska idea piękna, prostoty, radości i entuzjazmu w życiu, znajdziecie więc nie tylko publikacje dotyczące św. Franciszka, ale także znakomite komentarze biblijne, poradniki promujące prosty styl życia, szczęśliwe relacje, odpowiedzialne rodzicielstwo. Marka Fernando – która swą nazwę zawdzięcza Świętemu z Padwy – promuje franciszkańskie tradycje poprzez koszulki z egzorcyzmem św. Antoniego oraz torby, plecaki, notesy z motywami polichromii Stanisława Wyspiańskiego i Tadeusza Popiela z Bazyliki św. Franciszka w Krakowie. Ponadto mają bogatą ofertę kartek, karnetów i zakładek książkowych.

Dariusz Rekosz – Polski pisarz, autor powieści sensacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz autor cyklu słuchowisk radiowych. Laureat konkursu Kryminał Gdański za książkę „Tajemnica Neptuna”.

Funkcja Animatora Kultury w Muzeum Hansa Klossa w Katowicach pozwoliła mu (po zamknięciu tejże placówki) na napisanie powieści sensacyjnej (thrillera) zatytułowanego „Zamach na Muzeum Hansa Klossa”. Honorowy Ambasador Literatury Dla Dzieci i Młodzieży.

Instytut Śląski od ponad ośmiu dekad wzbogaca swoimi publikacjami w zakresie wiedzy i badań o Śląsku księgarnie, biblioteki pracownie nauczycieli akademickich i prywatne księgozbiory w całej Polsce i środowiskach Polonii za granicą. Wśród ich nowości są nie tylko publikacje naukowe, lecz także popularnonaukowe i kulturoznawcze, w tym także książki opublikowane przez Archiwum Państwowe w Opolu.

IPN publikuje, monografie, dokumenty,  relacje i wspomnienia, albumy, materiały z konferencji naukowych, wydawnictwa edukacyjne, komiksy, gry, audiobooki  i pisma poświęcone najnowszej historii Polski. IPN od 2000 roku wydał ogółem ponad 2500 publikacji.

Wydawnictwo działa od 1993 roku w Radomiu. Na początku swojej działalności zajmowało się wydawaniem czasopism. Z czasem stało się jednym z najważniejszych podmiotów na rynku wydawniczym specjalizującym się w wydawaniu komiksów polskich autorów o tematyce historycznej, satyrycznej, fantastycznej i sensacyjnej. Spektrum podejmowanych zagadnień jest bardzo szerokie. Od poważnych, takich jak rzeź wołyńska czy biografie postaci historycznych, po te lżejsze, pokazane w sposób humorystyczny, z przymrużeniem oka.

Kozielskie Stowarzyszenie Twórców w organizacji, powstało w listopadzie 2021 roku. Obecnie zrzesza członków założycieli. Celem stowarzyszenia jest szeroka działalność na rzecz kultury lokalnego środowiska.
Realizacja celów wyraża się poprzez prezentację aktualnego dorobku członków, także w Katalogu Targów Książki nad Odrą.
Pragniemy zaprezentować  następujących twórców i ich osiągnięcia:
Barbarę Saczko
Mikołaja Woźniaka
Piotra Zdanowicza.

Pisarz amator. Na własny koszt wydał trzy książki:

  1. „Bóg Azji, esej podróżniczy” – Bernardinum, Pelplin 2019
  2. „Podróż do wielkiej tamy” – Piktor, Łódź 2020
  3. „Indyjska nowelka” – Piktor, Lódź 2021

Grupa Wydawnicza Literatura Inspiruje Sp. z o.o. powstała dwanaście lat temu na skutek połączenia dwóch wydawnictw: Prozami oraz Dobrej Literatury. Pięć lat temu do Grupy dołączyła trzecia marka: Wydawnictwo Lemoniada, która stworzona została z myślą o najmłodszych czytelnikach.
W ofercie czytelnicy znajdą publicystykę popularnonaukową poruszającą najważniejsze problemy współczesności, powieści obyczajowe, kryminały, thrillery psychologiczne, książki dla dzieci. Wszystkie pozycje można znaleźć w księgarni internetowej https://literaturainspiruje.pl

MUZEUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W KRAKOWIE MOCAK – INSTYTUCJA KULTURY MIASTA KRAKOWA

Program działającego od 19 maja 2011 roku Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK obejmuje prezentację międzynarodowej sztuki najnowszej, edukację oraz projekty badawcze i wydawnicze. Dwa najważniejsze cele, które stawia przed sobą Muzeum, to przedstawianie sztuki ostatnich 20 lat w kontekście powojennej awangardy i konceptualizmu oraz wyjaśnianie sensu tworzenia sztuki poprzez wskazywanie jej poznawczo-etycznych wartości i powiązań z codziennością.

Związek Stowarzyszeń „Fandom Polski” (ZSFP) – organizacja zrzeszająca kluby i stowarzyszenia miłośników fantastyki w Polsce, powstała 13 stycznia 2001 z inicjatywy Witolda Siekierzyńskiego. ZSFP koordynuje organizację ogólnopolskich konwentów miłośników fantastyki Polcon oraz opiekuje się Nagrodą Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.

Zbiór fraszek „Obrazy zarazy”, bodaj pierwszy na polskim rynku wydawniczym utwór literacki poświęcony pandemii, odnosi się do nowej rzeczywistości w jaką weszliśmy w roku 2020. Utwór wpisuje się we wcześniejsze zainteresowania fraszkopisarskie autora– Józefa Kowalskiego. Kilka lat temu, jego zbiór „Na skraju raju” zyskał zainteresowanie oficyny wydawniczej Bellona i był z sukcesem dystrybuowany przez księgarnie tego wydawnictwa.

Zbiór felietonów „Wędrowanie pozostanie” liczy 464 strony i jest poświęcony pięciu wybranym krajom świata w sekwencji: historia, przyroda, miasta i ludzie. Jest subiektywnym wspomnieniem autora– Mirosława Kowalskiego i pierwszą częścią większego cyklu traktującemu o świecie przedpandemicznym, który autor widział i pragnie wspominać. Zbiór uatrakcyjniają wysokiej jakości kolorowe fotografie.

Książka „Secrets of the Sahel” jest anglojęzyczną wersją „Szkatułki pełnej Sahelu” napisanej przez Mirosława Kowalskiego i wydanej przez Bezdroża. Książka opowiada o Sahelu, słabo poznanym przez masową turystykę obszarze Afryki. Książka, poza wartością poznawczą, może stanowić znakomite narzędzi do nauki języka angielskiego, zwłaszcza w połączeniu z jej polską wersją.

Stowarzyszenie zrzesza i promuje niezależnych pisarzy, którzy to własnymi siłami publikują swoje książki, pomijając przy tym wszelkie wydawnictwa.

Jak sami o sobie piszą: „Samowydawcy.pl – wyjątkowe książki od niezależnych pisarzy. Jedyne stoisko, gdzie można zakupić książkę bezpośrednio od autora, z dedykacją i uśmiechem między stronami.”

„Siedmiomilowe Podróże. Przewodnik po Polsce dla dzieci” to bogato ilustrowany przewodnik po siedmiu miastach Polski z wyróżnionymi:

-stu atrakcjami dla dzieci;

-siedmioma bajecznymi historiami głównego bohatera, który: leci w kosmos, przenosi się w czasie do Króla Kraka oraz futurystycznej Warszawy, odkrywa morze Bałtyckie i wchodzi w podziemny świat krasnoludków poznając emocje;

-dwudziestosiedmioma przepisami w formie rysunkowej charakterystycznymi dla wybranych miast. To książeczka konsultowana przez grono psychologów, logopedów oraz dietetyków. Uczy dzieci rozpoznawania emocji i wskazuje na wartości podróżowania, zdrowego odżywiania.

Od 2012 roku firma SILESIA PROGRESS poszerzyła swoja działalność o profil wydawniczy.

Do Państwa dyspozycji w ich sklepie – śląskie książki.

Wydawnictwo Vectra działa od 25 lat. W pierwszych latach koncentrowało się na współpracy z regionalnymi kontrahentami. Publikacje to efekt historycznych dociekań badaczy i pracowników naukowych, którzy swe zainteresowania skupiali na dziejach miejscowości regionu górnośląskiego. Prócz monografii ukazały się przewodniki turystyczno-krajoznawcze i publikacje albumowe akcentujące walory kulturowe i przyrodnicze. W ostatnich latach zakres tematyczny wydawanych książek rozszerzył się o literaturę faktu i pozycje beletrystyczne, które w ofercie wydawniczej dominują na równi z publikacjami o charakterze regionalnym.

Wydawnictwo W drodze założyli dominikanie, których dewizą jest „głosić wszystkim, wszędzie i na wszelkie możliwe sposoby”. Jednym z tych sposobów głoszenia jest oficyna wydawnicza oraz miesięcznik. Wierni tej samej wrażliwości umysłu i serca, co nasi poprzednicy, dokładamy wszelkich starań by myśleć o teraźniejszości i przyszłości. Opatrzeni w słowo wędrujemy z nim, by wyjść naprzeciw każdemu, kto jest w potrzebie i czeka na uczciwą podpowiedź – na dobre i ożywcze słowo. Jako wydawnictwo mamy swoje pomysły i ambicje, marzenia i cele. Ale potrzebna nam jest zdolność rozglądania się wokół, by nie przeoczyć człowieka. On stanowi jedyną rację naszej dominikańskiej misji. Pozostajemy więc w ciągłym zmaganiu się ze słowem i o słowo „W drodze” – tym samym i ciągle nowym.

Wolne Lektury to biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się 6238 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej.

Wolne Lektury to projekt fundacji Nowoczesna Polska realizowany pro publico bono, we współpracy z Biblioteką Narodową, Biblioteką Ślaską oraz Biblioteką Elbląską pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Wszystkie utwory zamieszczone w bibliotece Wolne Lektury można zgodnie z prawem bezpłatnie przeglądać, słuchać, pobierać na swój komputer, a także udostępniać innym i cytować.

Znak to ponad pięćdziesiąt lat tradycji, a zarazem ciągły rozwój i zmiana. To książki wybitne, należące do kanonu literatury, oraz eksperymenty. Autorzy zagraniczni i polscy, uznani i nagradzani oraz debiutujący. Literatura piękna, poezja, literatura faktu, książki religijne i filozoficzne oraz historyczne. Znak to reagowanie na bieżące wydarzenia i trendy, a zarazem dbałość o wysoki poziom edytorski. Oferta zarówno dla czytelników poszukujących książek tłumaczących świat lub poruszających do głębi, jak i dla tych, którzy od lektury oczekują rozrywki i wytchnienia. Znak to doświadczenie i młodość, rozsądek i entuzjazm, bestsellery i książki dla wybranych odbiorców, sprawdzona marka, która cały czas potrafi zaskakiwać.

Targi Książki nad Odrą 2022