Sztuka nie przemija – wystawa prac Jerzego Tomasikiewicza

Sztuka nie przemija wystawa Jerzego Tomasikiewicza

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na wspomnieniową wystawę prac plastycznych Jerzego Tomasikiewicza pt. „Sztuka nie przemija”.

Wystawa dostępna w Filii nr 5, ul. Damrota 32 do 31.12.2021 r.

Spotkanie wspominkowe odbędzie się w dniu 9 listopada 2021 r., o godz. 17.30 w Filii nr 5.

Zapraszamy!

Jerzy Tomasikiewicz zmarł w październiku 2019 r. po długiej i wyniszczającej chorobie. Był niezwykle utalentowanym artystą plastykiem, który pozostawił po sobie tysiące prac: rysunków, szkiców, akwareli. Bo całe życie malował dużo, rozdając rysunki za przysłowiową paczkę papierosów. I malował wszystko: pejzaże, portrety, budynki, zamki, a przede wszystkim konie. I góry, które uwielbiał.
W 2018 r. w bibliotece pokazywaliśmy Jego prace. Był już wtedy schorowany, a jednak przygotowanie wystawy dodało mu sił, powstały wówczas nowe, piękne, pełne kolorów, ważne tematycznie rysunki.
Dwa lata po śmierci Artysty Grupa Odnowa w Duchu Świętym, która jest depozytariuszem wielu zachowanych prac Jerzego Tomasikiewicza zainicjowała organizację wystawy, która pokazuje, że talent, piękno i sztuka nie przemijają.
Jerzy Tomasikiewicz kiedyś wyznał: „Mam marzenie, żeby coś po mnie pozostało”. Zobaczcie sami, jak spełnia się marzenie…