Świat Korei Południowej

"Świat Korei Południowej" już 13 maja, o godzinie 17.00

Zapraszamy na spotkanie podróżnicze online w ramach Tygodnia Bibliotek pt. „Świat Korei Południowej” już 13 maja, o godzinie 17.00 na fanpage’u Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Będzie to spotkanie podróżnicze z Romanem Husarskim o Korei Południowej, fascynującym kraju, którego zwyczaje i kultura przetrwały niemal nietknięte, pejzaże czarują nieporównaną urodą, a miasta stanowią wyzwanie dla wszystkich zmysłów. To kraj z jednej strony bardzo nowoczesny, z drugiej tradycyjny. Korea Południowa to wielkie metropolie, małe wsie i cudowne wyspy. To zarówno ciekawe obyczaje jak i bogata popkultura. Z pewnością spotkanie zainteresuje wszystkich fanów k-popu.

Roman Husarski – absolwent filmoznawstwa i studiów dalekowschodnich na Uniwersytecie Jagiellońskim, analityk Instytutu Boyma i doktorant w Instytucie Religioznawstwa UJ.
W 2012 roku objechał Koreę Południową autostopem. Przez dwa lata uczył się języka koreańskiego na uczelniach Hankuk i Jeonbuk w Korei Południowej. Stale współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”. Wydarzenia z Korei regularnie komentuje m.in. w radiu TOK FM. Autor zdjęć w reportażu Charliego Englisha Przemytnicy książek z Timbuktu. Niedługo ukarze się jego debiut reporterski w Wydawnictwie Czarne na temat Korei. Prowadzi bloga wloczykij.org.

Dofinansowano ze środków budżetu miasta Kędzierzyna-Koźla przeznaczonych na edukację ekologiczną w ramach Miejskiego Centrum Ekologicznego „Zielona Biblioteka”