Spotkanie z Tomaszem Płowuchą – „W poszukiwaniu struktury wody”

Plakat wydarzenia - spotkanie z Tomaszem Płowuchą

Z okazji Światowego Dnia Wody zapraszamy na spotkanie autorskie z Tomaszem Płowuchą, chemikiem i pochodzącym z Kędzierzyna-Koźla autorem książki „W poszukiwaniu struktury wody”.

Spotkanie odbędzie się 22 marca 2021 r. o godz. 17.00 online na profilu MBP na Facebooku.

Woda cię nie uzdrowi. Uzdrowi cię twój własny rozsądek.
Choć pojęcie wody strukturyzowanej nie jest w Polsce bardzo rozpowszechnione, to grono osób, które uwierzyły, że ten specyfik może zdziałać cuda, stale się powiększa. Jak to się stało, że zaufali wszelkiej maści szarlatanom i znachorom, przy okazji napełniając ich portfele? Ta książka to odpowiedź na najbardziej nurtujące pytania stawiane w kontekście idei wody strukturyzowanej, pamięci wody i wielu innych pseudonaukowych teorii, których celem jest wykorzystywanie naiwności i niewiedzy oraz manipulowanie faktami naukowymi. Dzięki niej poznacie wodę z zupełnie innej perspektywy, dowiecie się kilku bardzo przydatnych rzeczy i przekonacie się, że jest naprawdę niezwykła. Ale ta niezwykłość nie ma nic wspólnego z magią, a jedynie z nauką.

Tomasz Płowucha – urodził się w 1993 roku. Z pasji, wykształcenia i zawodu jest chemikiem. Walczy z pseudonaukowymi teoriami, które zalewają współczesne media. Ufa, że nie jest to walka z wiatrakami. „W poszukiwaniu struktury wody” to jego debiut na rynku wydawniczym.

Dofinansowano ze środków budżetu miasta Kędzierzyna-Koźla przeznaczonych na edukację ekologiczną w ramach Miejskiego Centrum Ekologicznego „Zielona Biblioteka”.