Spotkanie z Ewą Kassalą – polska prapremiera książki pt. „Królowa Saby”

Spotkanie z Ewą Kassalą - polska prapremiera książki pt. "Królowa Saby" plakat

Zapraszamy na spotkanie z Ewą Kassalą i polską prapremierę książki pt. „Królowa Saby”, która odbędzie się w ramach Targów Książki Nad Odrą w dn. 29 maja o godz. 19.00 w Oddziale dla młodzieży, ul. Poniatowskiego 1-3/II.

Ewa Kassala – pisarka, trenerka, kreatorka akcji społecznych, specjalistka ds. autoprezentacji i kreowania wizerunku, scenarzystka i prowadząca konferencje, zjazdy i sesje, głównie kobiece. Autorka m.in. powieści „Kleopatra” i „Portret kobiety wieku zatracenia”, „Mandragora”, a także poradników: „Wystąpienia publiczne i kreowanie wizerunku”, „Jak być nowoczesną damą”, „Savoir-vivre przy stole”, „Poradnik nowoczesnej czarownicy”, „W sukience do sukcesu”. Jest autorką jedynej na świecie serii o królowych egipskich: „Żądze Kleopatry”, „Boska Nefretete”, „Hatszepsut” (wszystkie ukazały się po polsku, angielsku i hiszpańsku).

Potężna władczyni starożytnej Saby, od wieków działa na naszą wyobraźnię. Kim była? Co łączyło ją z Salomonem uważanym za najmądrzejszego władcę starożytnego świata? Czy była współautorką Pieśni nad pieśniami? Kto był ojcem jej jedynego syna? Kto wykradł z Jerozolimy Arkę Przymierza? Miłość trwalsza niż czas, legendarna świątynia Salomona, kapłanki bogini, magiczne rytuały, wojny, spiski, niezmierzone bogactwo, sunące przez pustynie karawany, mirra i kadzidło, potężni walczący z sobą bogowie i ich wyznawcy, w świecie który znamy ze Starego Testamentu. Wreszcie… przepowiednie królowej Saby – ile z nich już się spełniło i skąd królowa wiedziała, co czeka nas w przyszłości? Autorka, po trylogii o wielkich królowych starożytnego Egiptu, zaprasza do świata niezwykłych kobiet, które kształtowały losy ludzkości, znanych nam ze Starego Testamentu. „Królowa Saby” jest pierwszą powieścią z tego cyklu.

Targi Książki nad Odrą 2019 logotypy