Spotkanie podróżnicze z Moniką Witkowską

plakat na spotkanie z Moniką Witkowską

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Moniką Witkowską, podróżniczką, himalaistką, żeglarką i autorką wielu książek podróżniczych. Spotkanie odbędzie się 11 marca 2021 o godz. 17.00 na profilu MBP na Facebooku.

Tematem spotkania będzie przede wszystkim najnowsza książka, która właśnie ma się ukazać:
LHOTSE – LODOWA SIOSTRA EVERESTU – OPOWIEŚCI Z HIMALAJÓW
Lhotse, to czwarta co do wysokości góra świata (8516 m), wznosząca się po sąsiedzku z Everestem (to właśnie na niej zginął Jerzy Kukuczka). Dla Moniki Witkowskiej był to trzeci zdobyty ośmiotysięcznik, ale niestety, radość z jego zdobycia przeplatała się z tragediami, do jakich doszło podczas ataku szczytowego. Relacja z wyprawy z roku 2019 ma też związek z niedawnymi wydarzeniami na K2, ale zapraszamy nie tylko miłośników wspinania. Będzie również dużo ładnych widoków i ciekawostek z życia himalaistów.

Monika Witkowska – podróżniczka (odwiedziła ok. 180 krajów), żeglarka (dwa razy opłynęła Przylądek Horn, była na rejsach przez Atlantyk i Pacyfik), ale też miłośniczka gór, także tych najwyższych (zdobyła Koronę Ziemi). Jeśli nie jest na wyprawie, pisze książki. Więcej o prelegentce na www.monikawitkowska.pl

Dofinansowano ze środków budżetu miasta Kędzierzyna-Koźla przeznaczonych na edukację ekologiczną w ramach Miejskiego Centrum Ekologicznego „Zielona Biblioteka”