Spotkanie podróżnicze online z Alicją i Jędrzejem Łukowskimi pt. „Bajkał – w krainie lodu”

Spotkanie podróżnicze online z Alicją i Jędrzejem Łukowskimi pt. „Bajkał – w krainie lodu”

Bajkał to najstarsze, najgłębsze, najczystsze i najbardziej niesamowite jezioro świata. Leży w samym centrum Azji, w otoczeniu potężnych gór i surowych krajobrazów. Choć ludzi jest tam niewielu, zaskakuje kulturowa różnorodność mieszkańców regionu i mnogość polskich akcentów…
Kiedy pierwszy raz trafiliśmy nad jego brzegi, Bajkał zaczarował nas i od tej pory stale do niego wracamy. W rezultacie uzbierała nam się spora kolekcja zdjęć i opowieści, którymi chcielibyśmy podzielić się z szacowną publicznością. Zapraszamy w podróż po okolicach „Świętego Morza Syberii”, w trakcie której przyjrzymy potędze bajkalskiej przyrody, zobaczymy niesamowite zjawiska lodowe i poznamy kilku niezwykłych ludzi.

Zapraszamy na spotkanie podróżnicze online z Alicją i Jędrzejem Łukowskimi pt. „Bajkał – w krainie lodu” w dniu 10 grudnia 2020 r. o godz. 17.00 na profilu MBP na Facebooku

Prelegenci:
Alicja i Jędrzej Łukowscy
Nad Bajkał jeździmy od 2005 r. Na południe, na północ, latem, zimą, prywatnie i prowadząc grupy turystyczne. Byliśmy w wielu miejscach na świecie, ale jakoś tak jest, że najbardziej przyciąga nas Bajkał i to tam wracamy najczęściej.
Swego czasu spędziliśmy pół roku w Irkucku – studiując i zbierając materiały do naszej pierwszej książki o okolicach Syberyjskiego Morza. Przez lata pracowaliśmy jako piloci wycieczek, a teraz swoje zawodowe pasje realizujemy, prowadząc Biuro Podróży Szerokie Tory. Zajmujemy się organizacją wypraw przede wszystkim po rozległych przestrzeniach Syberii.
Przy okazji pandemii udało nam się wydać przewodnik po okolicach Bajkału, otworzyliśmy też wschodnio zorientowaną internetową księgarenkę i zaprojektowaliśmy skarpetki transsyberyjskie.

Dofinansowano ze środków budżetu miasta Kędzierzyna-Koźla przeznaczonych na edukację ekologiczną w ramach Miejskiego Centrum Ekologicznego „Zielona Biblioteka”