Spotkanie online z Martą Fox „O miłości, przebaczeniu i Matce Polce piszącej”

plakat dotyczący spotkania z Martą Fox

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu serdecznie zaprasza na spotkanie online z Martą Fox pt. „O miłości, przebaczeniu i Matce Polce piszącej” poświęcone książce „Święta Rito Przebaczająca”.

Spotkanie odbędzie się 22 czerwca 2021 r. o godz. 17.00 na Facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Kim była święta Rita, która przez wielu nazywana jest patronką spraw niemożliwych?
Dlaczego akurat ta święta zainspirowała Martę Fox do poświęcenia jej kolejnej książki?
Czy Rita może być wzorem dla współczesnych kobiet?

Rita Przebaczająca w książce Marty Fox uosabia to, czego brakuje naszym wyobrażeniom o Bogu. Ujmuje nas jej swojskość (zna życie), a zarazem boskość (choćby zbiegi okoliczności i znaków, o których wspomina autorka). Przemyślenia poetki i jej rozmowy-modlitwy mogą podarować światu coś, czego współczesnemu człowiekowi bardzo potrzeba, a czego niejednokrotnie nie umie dać, na przykład Kościół – nową mistykę! Osadzoną w rzeczywistości, a jednocześnie sięgającą poza nią.
Wojtek Kubisiak, ksiądz

Marta Fox – poetka, powieściopisarka, eseistka. Autorka ponad 40 książek. Poezja Marty Fox była tłumaczona na języki: niemiecki, portugalski, hiszpański, angielski, francuski. Popularność zdobyły jej poetyckie modlitwy do św. Rity. Jest mistrzynią literatury dla kobiet. Z dużym znawstwem psychologii ukazuje współczesną obyczajowość, nie unika tematów tabu.

Źródło: martafox.pl