Spotkanie online z Aretą Szpurą, autorką książki ekologicznej „Jak uratować świat”.

jak uratowac swiat

Czy świat się kończy? To pytanie nurtuje nasze pokolenie. Co możemy zrobić aby uratować świat? Od czego zacząć aby działać na rzecz naszej planety?
Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas autorskiego spotkania online z Aretą Szpurą, autorką książki ekologicznej „Jak uratować świat”.

Zapraszamy na spotkanie 3 grudnia 2020 r. o godz. 17.00 na profilu MBP na Facebooku

O autorce:
Jeszcze niedawno Areta Szpura robiła furorę w przemyśle modowym. Ubrania marki Local Heroes, której jest współzałożycielką, nosiły Rihanna, Miley Cyrus, Ellie Goulding, Kylie Jenner czy Justin Bieber. Jednak w ciągu dwóch ostatnich lat całkowicie zmieniła kierunek swoich działań. Wiedząc, jak bardzo przemysł tekstylny wpływa na produkcję odpadów na świecie, porzuciła dotychczasową działalność i skupiła się na poszukiwaniu sposobów na ratowanie planety. W tym czasie Areta Szpura została Kobietą Roku Glamour 2018, wielokrotnie udzielała wywiadów jako ekspertka w temacie ekologii i zero waste, od stycznia 2019 prowadzi swoją kolumnę Eko strefa w „Glamour”. Wraz z redakcją serwisu Noizz zapoczątkowała akcję „Tu pijesz bez słomki”. Książka jest naturalną konsekwencją jej zaangażowania i działań na forum publicznym.

Dofinansowano ze środków budżetu miasta Kędzierzyna-Koźla przeznaczonych na edukację ekologiczną w ramach Miejskiego Centrum Ekologicznego „Zielona Biblioteka”