Spotkanie online z Aretą Szpurą, autorką książki ekologicznej „Jak uratować świat”.

Opublikowano: 26.11.2020
jak uratowac swiat

Czy świat się kończy? To pytanie nurtuje nasze pokolenie. Co możemy zrobić aby uratować świat? Od czego zacząć aby działać na rzecz naszej planety?
Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas autorskiego spotkania online z Aretą Szpurą, autorką książki ekologicznej „Jak uratować świat”.

Zapraszamy na spotkanie 3 grudnia 2020 r. o godz. 17.00 na profilu MBP na Facebooku

O autorce:
Jeszcze niedawno Areta Szpura robiła furorę w przemyśle modowym. Ubrania marki Local Heroes, której jest współzałożycielką, nosiły Rihanna, Miley Cyrus, Ellie Goulding, Kylie Jenner czy Justin Bieber. Jednak w ciągu dwóch ostatnich lat całkowicie zmieniła kierunek swoich działań. Wiedząc, jak bardzo przemysł tekstylny wpływa na produkcję odpadów na świecie, porzuciła dotychczasową działalność i skupiła się na poszukiwaniu sposobów na ratowanie planety. W tym czasie Areta Szpura została Kobietą Roku Glamour 2018, wielokrotnie udzielała wywiadów jako ekspertka w temacie ekologii i zero waste, od stycznia 2019 prowadzi swoją kolumnę Eko strefa w „Glamour”. Wraz z redakcją serwisu Noizz zapoczątkowała akcję „Tu pijesz bez słomki”. Książka jest naturalną konsekwencją jej zaangażowania i działań na forum publicznym.

Dofinansowano ze środków budżetu miasta Kędzierzyna-Koźla przeznaczonych na edukację ekologiczną w ramach Miejskiego Centrum Ekologicznego „Zielona Biblioteka”