Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Rokitą

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Rokitą

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Rokitą – laureatem Nagrody Literackiej NIKE 2021.

Spotkanie na temat książki pt. „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku” odbędzie się 10 lutego 2022 r. o godz. 17.00 w MBP, Rynek 3.

Zbigniew Rokita (ur. 1989) – reporter, redaktor, specjalizuje się w problematyce Europy Wschodniej i Górnego Śląska. Autor książek reporterskich „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku” (podwójnie nagrodzonej Nagrodą Literacką Nike oraz która otrzymała nominację do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus, nagrody Ambasador Nowej Europy i Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego) oraz „Królowie strzelców. Piłka w cieniu imperium” (książka została przełożona na język ukraiński, a spektakl na jej podstawie wystawiono w Teatrze Nowym w Zabrzu). Autor sztuki teatralnej Nikaj (Teatr Zagłębia, reż. Robert Talarczyk). Pochodzi z Gliwic.

Obowiązują obostrzenia sanitarne i limit osób biorących udział w wydarzeniu.
Do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19 (wymagane okazanie potwierdzenia).

Dofinansowano ze środków budżetu miasta Kędzierzyn-Koźle przeznaczonych na edukację ekologiczną w ramach Miejskiego Centrum Ekologicznego „Zielona Biblioteka”.