Spotkanie autorskie z Mikołajem Woźniakiem

Spotkanie autorskie z Mikołajem Woźniakiem

Widzę pocztówki z Twojego świata
Poprzez witraże, wspomnienia wspomnień.
Władztwo świetlików, perfekcja w kwiatach…
– Mikołaj Woźniak „Królestwo świetlików” –

Podróże to okno na świat, poezja to sposób wyrazu łączący wędrówkę i przeżycia. Zapraszamy na poetyckie podróże Mikołaja Woźniaka i premierę pierwszego tomiku poezji pt. „Trzydzieści”.

Autor zabierze nas w podróż po Szanghaju, Wiedniu, Londynie, Katowicach a nawet Steblowie. Wspólnie odkryjemy poetycki urok tych miejsc już 13 października o godz. 17.00 w Oddziale dla młodzieży „Studnia Otwarta Kultura” (ul. Poniatowskiego 1-3/II).

Mikołaj Woźniak – z wykształcenia ekonomista, absolwent University of Exeter w Anglii, Shanghai University w Chinach, oraz podyplomowo warszawskiego SGH. Urodzony w Warszawie, związany ze Śląskiem Opolskim i Katowicami. Na co dzień zajmuje się eksportem i handlem międzynarodowym. Laureat wielu nagród, w tym w konkursie naukowym Polsko-Chińskiej Rady Biznesu i poetyckim wydarzeniu Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej. Kierownik wielu uniwersyteckich projektów międzynarodowych, między innymi BioSmart w ramach Enactus w Wielkiej Brytanii. Autor oficjalnego polskiego przekładu utworu Stinga „Fields of Gold”, tytuł polski „Złoto Pól”. Zebrane wiersze to owoc jego wędrówek ostatniej dekady po Europie i Azji.

Obowiązują obostrzenia sanitarne i limit osób biorących udział w wydarzeniu. Do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19 (wymagane okazanie potwierdzenia).

Dofinansowano ze środków budżetu miasta Kędzierzyna-Koźla przeznaczonych na edukację ekologiczną w ramach Miejskiego Centrum Ekologicznego „Zielona Biblioteka”