Spotkanie autorskie z Martą Fox

Spotkanie autorskie z Martą Fox

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na spotkanie autorskie z Martą Fox na temat najnowszej książki autorski pt. „Moja Ołowianko, klęknij na kolanko”. Spotkanie odbędzie się 23 listopada 2021 r. o godz. 17.00 w MBP, Rynek 3 w ramach Tygodnia Ekologicznego.

„Moja Ołowianko, klęknij na kolanko” – rozmowa z autorką Martą Fox
Medycy mówili o nich: Ołowiki i Ołowianki. To były dzieci chore na ołowicę. Tamten klimat przemysłowego Śląska przywołuje Marta Fox w swojej najnowszej powieści.
Marta Fox sportretowała dr Jolantę Wadowską-Król, niezwykle silną kobietę, która w latach 70. i 80. XX wieku leczyła dzieci zatrute ołowiem emitowanym z huty w Szopienicach.
Najnowsza książka Pani Marty będzie punktem wyjścia do rozmowy o ekologii, odpowiedzialności za środowisko i autorytetach.

Marta Fox – katowiczanka, powieściopisarka, poetka, eseistka. Autorka ponad 40 książek, mistrzyni literatury „dla kobiet”, popularna pisarka dla młodzieży. Dwukrotnie nagrodzona przez International Board on Books for Young People. Kilkanaście jej powieści to bestsellery wydawane nieprzerwanie od ponad 20 lat.

Dofinansowano ze środków budżetu miasta Kędzierzyna-Koźla przeznaczonych na edukację ekologiczną w ramach Miejskiego Centrum Ekologicznego „Zielona Biblioteka”.