Spotkanie autorskie z Markiem Szymaniakiem

Spotkanie autorskie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na spotkanie autorskie z Markiem Szymaniakiem w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki

 

Marek Szymaniak (ur. 1988) – dziennikarz i reporter. Publikował m.in. w „Dużym Formacie” i magazynie „Pismo”. Autor książek Urobieni. Reportaże o pracy oraz Zapaść. Reportaże z mniejszych miast. Laureat nagrody za reportaż prasowy przyznawanej przez jury Festiwalu Wrażliwego, zwycięzcą konkursu dla dziennikarzy „Pióro odpowiedzialności” oraz zdobywca drugiej nagrody w konkursie „Twarze ubóstwa” im. Bartosza Mioduszewskiego. Dwukrotnie znalazł się w finale konkursu stypendialnego Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz trzykrotnie w finale  Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej, m.in. za debiutancką książkę Urobieni.
(Powyższy opis pochodzi od wydawcy)

 

Spotkanie autorskie odbędzie się w ramach projektu „Zaczytane opolskie”.

Akcja ta ma za zadanie popularyzację polskiej literatury poprzez organizację w bibliotekach publicznych woj. opolskiego spotkań z pisarzami i ludźmi kultury.
Pomysłodawcą jest Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, który również w całości finansuje to przedsięwzięcie. Koordynatorem „Zaczytanego opolskiego” jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu, a partnerami są Biblioteki Publiczne działające na Opolszczyźnie.

 

Spotkanie odbędzie się 15 września o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu, Rynek 3, I piętro
Więcej informacji: tel. 77 482 32 25