Spotkanie autorskie z Maciejem Siembiedą

Spotkanie autorskie z Maciejem Siembiedą

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Maciejem Siembiedą

 

Już 17 sierpnia o godz. 17.00 na kozielskim rynku spotkamy się z polskim autorem, który był wielokrotnie nagradzany za swoje reportaże przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.

Maciej Siembieda – pisarz z trzydziestoletnim doświadczeniem reporterskim. Zajmuje się dziennikarskimi śledztwami historycznymi. Trzykrotnie otrzymał za nie Nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, uznawaną za najwyższy laur zawodowy w kraju. Laureat ponad dwudziestu nagród w konkursach na reportaż.

Publikował w najważniejszych polskich tytułach prasowych – od “Kultury” (Paryż) po gazety codzienne. Wydał cztery zbiory reportaży oraz podręcznik ich pisania popularny nie tylko wśród studentów dziennikarstwa.

W 2017 r. zadebiutował jako pisarz. Pierwsza powieść “444” to rezultat wielu lat poszukiwań zaginionego obrazu największego polskiego malarza Jana Matejki. Rok później ukazało się “Miejsce i imię” – powieść poświęcona tajemnicy holenderskich szlifierzy diamentów więzionych podczas II wojny w obozie pracy na Górze św. Anny. “Gambit” jest jego trzecią książką. W 2020 wyszła sensacyjna propozycja „Wotum”, a w tym roku ukazała się nowa powieść „Kukły”

Prowadzenie spotkania: Andrzej Kopacki

Obowiązują obostrzenia sanitarne i limit osób biorących udział w wydarzeniu. Do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19 (wymagane okazanie potwierdzenia).
Spotkanie będzie transmitowane na fanpage’u Miejskiej Biblioteki Publicznej na portalu społecznościowym Facebook.
https://www.facebook.com/mbpkk/