Spotkanie autorskie z ks. Grzegorzem Strzelczykiem

Spotkanie autorskie z ks. Grzegorzem Strzelczykiem

Zapraszamy na spotkanie autorskie z ks. Grzegorzem Strzelczykiem, autorem książki „Felietony zza hołdy”. Wydarzenie odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Rynek 3 na II piętrze w dniu 23 lipca o godzinie 20.15.

Pomówimy o Kościele – takim, o jakim wielu z nas marzy: uczciwym, rozumnym, prawdomównym, wrażliwym na drugiego człowieka, po prostu ewangelicznym.
Spotkanie poprowadzi ks. Łukasz Libowski.

Podczas spotkania będzie można kupić książki Wydawnictwa Polskiej Prowincji Dominikanów W Drodze.

Obowiązują obostrzenia sanitarne i limit osób biorących udział w wydarzeniu. Do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19 (wymagane okazanie potwierdzenia).

O autorze:
ks. Grzegorz Strzelczyk urodzony w 1971 r. – prezbiter archidiecezji katowickiej, doktor teologii dogmatycznej, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Tychach. Od grudnia 2020 roku członek Zarządu Fundacji Świętego Józefa KEP.
Główne zainteresowania badawcze ks. Grzegorza Strzelczyka to chrystologia, a zwłaszcza problemy współczesnych reinterpretacji klasycznej chrystologii dogmatycznej. Także historia teologii (metody teologicznej), kwestia związku teologii z doświadczeniem, wykorzystanie nowych technologii do wsparcia „warsztatu” teologicznego.
Od 2013 roku stały felietonista miesięcznika „W drodze” pisze do rubryki Śląska prowincja.
Autor wielu książek, m.in. zbioru felietonów Felietony zza hołdy, które ukazały się nakładem Wydawnictwa W drodze.