Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na spotkanie autorskie z Joanną Brodzik na temat książki pt. "UMAMI. Opowieści i przepisy". Spotkanie odbędzie się w dniu 23.11.2023 r., o godz. 17:00 w MBP, Rynek 3 Joanna Brodzik: Aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. W tym roku obchodzi jubileusz 30 lecie pracy zawodowej. Postaci, które zagrała w serialach „Kasia i Tomek”,” „Magda M.” czy serii „Rozlewisko” na trwałe wpisały się w zbiorową świadomość przynosząc jej ogromną sympatie widzów oraz popularność. Pasjonatka życia. Smakoszka. Jej debiut literacki „Umami. Opowieści i przepisy” to pełna humoru gawęda kulinarna, będąca zapisem pasji i zgromadzonej przez lata wiedzy. Pozycja została z dużym szacunkiem przyjęta przez środowisko profesjonalistów w dziedzinie gastronomii. Kolacje degustacyjne połączone ze spotkaniami autorskimi, organizowane przez najwybitniejszych szefów kuchni wraz z Joanną to niezwykle ekscytujące i ubogacające podróże do krainy przypraw i potraw. O książce: " Moją debiutancką książkę „Umami. Opowieści i przepisy” wyśnioną, wymarzoną gawędę kulinarną napisałam w czasie pandemii. By podarować sobie bezpieczną przestrzeń pośród wspomnień, historii i ludzi, których miałam szczęście spotkać. By w ograniczeniu znaleźć dla siebie ukojenie. Kocham gotować. Choć tak naprawdę najważniejsze są dla mnie szacunek do ludzi, dialogu i wzajemnej Obecności jaką możemy sobie podarować siadając do jednego stołu. Nie wiedziałam, że potrafię napisać książkę. Nie wiedziałam, jak zareagują na nią czytelnicy i czytelniczki. To, że cieszy się powodzeniem, że wzrusza, porusza, że dostarcza wiedzy i wrażeń - jest dla mnie wspaniałym doświadczeniem, które pragnę rozwijać."

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na spotkanie autorskie z Joanną Brodzik na temat książki pt. „UMAMI. Opowieści i przepisy”. Spotkanie odbędzie się w dniu 23.11.2023 r., o godz. 17:00 w MBP, Rynek 3

 

Joanna Brodzik:

Aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna.
W tym roku obchodzi jubileusz 30 lecie pracy zawodowej. Postaci, które zagrała w serialach „Kasia i Tomek”,” „Magda M.” czy serii „Rozlewisko” na trwałe wpisały się w zbiorową świadomość przynosząc jej ogromną sympatie widzów oraz popularność. Pasjonatka życia. Smakoszka. Jej debiut literacki „Umami. Opowieści i przepisy” to pełna humoru gawęda kulinarna, będąca zapisem pasji i zgromadzonej przez lata wiedzy. Pozycja została z dużym szacunkiem przyjęta przez środowisko profesjonalistów w dziedzinie gastronomii. Kolacje degustacyjne połączone ze spotkaniami autorskimi, organizowane przez najwybitniejszych szefów kuchni wraz z Joanną to niezwykle ekscytujące i ubogacające podróże do krainy przypraw i potraw.

 

O książce:

” Moją debiutancką książkę „Umami. Opowieści i przepisy” wyśnioną, wymarzoną gawędę kulinarną napisałam w czasie pandemii. By podarować sobie bezpieczną przestrzeń pośród wspomnień,
historii i ludzi, których miałam szczęście spotkać. By w ograniczeniu znaleźć dla siebie ukojenie. Kocham gotować. Choć tak naprawdę najważniejsze są dla mnie szacunek do ludzi, dialogu i wzajemnej Obecności jaką możemy sobie podarować siadając do jednego stołu. Nie wiedziałam, że potrafię napisać książkę. Nie wiedziałam, jak zareagują na nią czytelnicy i czytelniczki. To, że cieszy się powodzeniem, że wzrusza, porusza, że dostarcza wiedzy i wrażeń – jest dla mnie wspaniałym doświadczeniem, które pragnę rozwijać.”