Spotkania autorskie w ramach Targów Książki Nad Odrą Kędzierzyn-Koźle 2017

Spotkania autorskie w ramach Targów Książki Nad Odrą Kędzierzyn-Koźle 2017 Plakat

Zapraszamy serdecznie na spotkania autorskie w ramach Targów Książki Nad Odrą Kędzierzyn-Koźle 2017

31 maja 2017, kozielski Rynek

 • 11:15 – Łukasz Orbitowski, autor sześciu powieści, m.in. „Inna dusza”, „Szczęśliwa ziemia”, „Tracę ciepło”. W roku 2016 otrzymał Paszport Polityki.  Na antenie TV Kultura prowadzi program „Dezerterzy”.
 • 12:30 – Maggie Moon, urodziła się w Kędzierzynie-Koźlu, pierwszą książkę napisała w wieku 18 lat; na debiut musiała jednak poczekać do 2013 roku gdy ukazał się thriller „Posiadłość”. Jego kontynuacja, „Ród wyklętych” trafiła na półki księgarni w lutym 2016 roku.
 • 14:00 – Henryk Waniek, śląski pisarz, publicysta, malarz, krytyk artystyczny i literacki. Wielokrotnie nagradzany za swą twórczość autor około 20 książek, m.in. „Finis Silesiae”, „Hermes w Górach Śląskich”, „Inny Hermes”, „Opis podróży mistycznej z Oświęcimia do Zgorzelca”, „Pitagoras na trawie”, „Dziady Berlińskie”, „Wyprzedaż Duchów”, „Sprawa Hermesa”, „Notatnik i modlitewnik drogowy ”, „Cmentarz nieśmiertelnych”, „Obcy w kraju urodzenia”.
 • 16:00 – Katarzyna Bonda, pisarka z wykształcenia jest dziennikarką i scenarzystką. Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów. Przez 12 lat pracowała jako dziennikarka w redakcjach, m.in.: „Super Expressu”, „Newsweeka”, „Wprost”, TVP S.A., „Miesięcznika Zdrowie”, „Naj”, „Expressu Wieczornego” i „Kuriera Podlaskiego”. Jest autorką trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem oraz serii z profilerką Saszą Załuską
 • 17:00 – Remigiusz Rączka, urodził się i wychował w tradycyjnej śląskiej rodzinie. Auto książek: „Zasmakuj w Sienkiewiczu. Remigiusz Rączka gotuje przysmaki z Sienkiewicza”, ”Rączka gotuje na beztydziyń i świynta”
 • 18:00 – Ewa Kassala, pisarka, trenerka, kreatorka akcji społecznych, specjalistka ds. równouprawnienia kobiet i mężczyzn, autoprezentacji i kreowania wizerunku, scenarzystka i prowadząca programy telewizyjne. Autorka takich książek jak: „Kleopatra”, „Portret kobiety wieku zatracenia”, „Wystąpienia publiczne i kreowanie wizerunku”, „Jak być nowoczesną damą”, „Savoir-vivre przy stole”, „Poradnik nowoczesnej czarownicy”, „W sukience do sukcesu”, „Mandragora”, „Żądze Kleopatry”, „Boska Nefretete”.

31 maja 2017, Przystań „Szkwał” nad Odrą

 • 19:30  – spotkanie w ramach Klubu Podróżnika z Marcinem Kydryńskim, dziennikarzem muzycznym, kompozytorem, autorem tekstów, producentem, radiowcem oraz fotografem i podróżnikiem. Fotografowania uczył się od Tomasza Tomaszewskiego. Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Z aparatem odwiedził Zanzibar, Etiopię, Kenię, Sudan i afrykańskie pustynie.

01 czerwca, kozielski Rynek

 • 09:30 – Zofia Stanecka, autorka baśni, opowiadań, książek edukacyjnych oraz powieści. Dzieci uwielbiają jej serię książek o Basi, która jest pięcioletnią dziewczynką próbującą zrozumieć otaczający ją świat i poradzić sobie w niełatwych okolicznościach.
 • 11:00 – Waldemar Cichoń, pisarz, twórca przygód o kocie Cukierku. Pierwszą książkę napisał dla syna, który nie lubił czytać, a sam autor nie mógł się z tym pogodzić i tak powstały przygody o Marcelku i niesfornym kocie Cukierku. Najnowsza książka autora to „Skrzat”, jest to zbiór opowiadań o stworku imieniem Rymosław oraz o Tomku, który urywa skrzata zarówno przed swoim najbliższymi jak i przed całym światem.
 • 12:00 – Marta Fox,  poetka, powieściopisarka, eseistka. Wydała ponad 40 książek, młodzieżowe powieści autorki od kilku lat określane są mianem bestsellerów i znajdują się na pierwszym miejscu w rankingach czytelniczych („Przybij piątkę”, „Zakochaj się, mamo”, „Idol”).
 • 14:00 – Edward Schiwek, autor urodził się w 1966 roku na Śląsku Opolskim. W roku 1988 wraz z rodziną wyemigrował do Niemiec. W maju 2013 roku autor wyruszył do Santiago de Compostela.  Swoje przeżycia spisał w książce pt.  „Krok za krokiem. Coraz dalej”, będącej nie tylko dziennikiem wędrówki, ale też przemiany, która dokonała się w bohaterze.
Targi Książki nad Odrą 2017 Logotypy