Słowiański zielnik, jakiego do tej pory nie było! – spotkanie z Joanną Laprus

Magiczna moc ziół fascynowała ludzi od pokoleń, a ludzie znający się na ziołolecznictwie postrzegani byli jako osoby wyjątkowe, czarodziejskie. Zapraszamy na spotkanie autorskie z Joanną Laprus, zielarką, znawczynią tematu i fascynatką dawnych kultur słowiańskich. Na spotkaniu pomówimy o tym, że prawie wszystko co znajduje się w zasięgu naszej ręki, czyli zielone trawy, liście, chwasty można wykorzystać do przygotowania posiłków, leków bądź kosmetyków. Poznamy magiczną moc ziół! Spotkanie odbędzie się w Filii nr 10 (os. Kłodnica) w dniu 3 listopada 2022 r., o godz. 17:00. Joanna Laprus – wydawczyni, redaktorka naczelna wydawnictwa Świat Książki, promotorka literatury i kultury czytania. Mama Mikołaja. Redaktorka naczelna najpierw (2008-2012) miesięcznika „Bluszcz”, a następnie (2011-2013) „Papermint. Magazyn o książkach”. Ukończyła Filologię Polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Urodziła się i mieszkała po sąsiedzku z Łysą Górą, ale korzenie jej rodziny sięgają na Podlasie, więc zainteresowanie magią i ziołami ma we krwi. Autorka książki Kroke. Poza dźwiękami i współautorka (z Willą Shalit) Bez makijażu. Prawdziwe historie kobiet. Kocha Kraków, kulturę żydowską i muzykę etno. Pasjonuje się etnobotaniką i folklorem. Nie potrafi żyć bez książek, przyrody, muzyki i ludzi. Wydarzenie realizowane w ramach "Kampanii ekologiczno-kulturalnej. Postawy twórcze wobec zagadnienia ekologii" w ramach projektu „Dugnad” w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego. Przedsięwzięcie „Słowiański zielnik, jakiego do tej pory nie było! - spotkanie z Joanną Laprus” realizowane są w ramach PROGRAMU ROZWÓJ LOKALNY, projekt  pn.: „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego" finansowany w 85% ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014 – 2021 oraz w 15% z budżetu państwa.  

Magiczna moc ziół fascynowała ludzi od pokoleń, a ludzie znający się na ziołolecznictwie postrzegani byli jako osoby wyjątkowe, czarodziejskie. Zapraszamy na spotkanie autorskie z Joanną Laprus, zielarką, znawczynią tematu i fascynatką dawnych kultur słowiańskich.
Na spotkaniu pomówimy o tym, że prawie wszystko co znajduje się w zasięgu naszej ręki, czyli zielone trawy, liście, chwasty można wykorzystać do przygotowania posiłków, leków bądź kosmetyków. Poznamy magiczną moc ziół!

Spotkanie odbędzie się w Filii nr 10 (os. Kłodnica) w dniu 3 listopada 2022 r., o godz. 17:00.

Joanna Laprus – wydawczyni, redaktorka naczelna wydawnictwa Świat Książki, promotorka literatury i kultury czytania. Mama Mikołaja. Redaktorka naczelna najpierw (2008-2012) miesięcznika „Bluszcz”, a następnie (2011-2013) „Papermint. Magazyn o książkach”. Ukończyła Filologię Polską na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Urodziła się i mieszkała po sąsiedzku z Łysą Górą, ale korzenie jej rodziny sięgają na Podlasie, więc zainteresowanie magią i ziołami ma we krwi. Autorka książki Kroke. Poza dźwiękami i współautorka (z Willą Shalit) Bez makijażu. Prawdziwe historie kobiet. Kocha Kraków, kulturę żydowską i muzykę etno. Pasjonuje się etnobotaniką i folklorem. Nie potrafi żyć bez książek, przyrody, muzyki i ludzi.

Wydarzenie realizowane w ramach „Kampanii ekologiczno-kulturalnej. Postawy twórcze wobec zagadnienia ekologii” w ramach projektu „Dugnad” w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego.

 

Przedsięwzięcie „Słowiański zielnik, jakiego do tej pory nie było! – spotkanie z Joanną Laprus” realizowane są w ramach PROGRAMU ROZWÓJ LOKALNY, projekt  pn.: „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego” finansowany w 85% ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014 – 2021 oraz w 15% z budżetu państwa.