Słowiańska fantastyka piórem pisana – spotkanie z Magdaleną Wolff

Spotkanie autorskie z Magdaleną Wolff

Zanurzmy się opowieść o świecie, w którym słowiańskie wierzenia są żywe, starzy bogowie stoją na straży ładu, a las kryje wiele tajemnic.
Na tę fascynującą przygodę zabierze nas Magdalena Wolff, autorska cyklu „Moc korzeni”.
Spotkanie odbędzie się 21 września 2022 r. o godz. 12:00 w Oddziale dla młodzieży Filii nr 5, ul. Damrota 32.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Zjawy, duchy i sny w literaturze i kulturze”.

Magdalena Wolff: Człowiek twórczy i o rozlicznych zainteresowaniach. Pasjonatka mitologii z różnych zakątków świata, akwarelistka, dziewiarka i farbiarka. Z wykształcenia japonistka, co zaprowadziło ją nawet do szkoły klasycznego tańca japońskiego. Pomimo fascynacji różnorakimi tradycjami, odczuwa głęboką potrzebę sięgania do korzeni, więc z zapałem oddaje się zgłębianiu kultury słowiańskiej. Fantasy to jej środowisko naturalne od jakichś dwudziestu lat. Jej pierwsze opowiadanie ukazało się w „Magazynie Fantastycznym” w 2009 r., później opublikowała też w magazynie „Esensja”, z którym współpracowała również jako ilustratorka.

Całe spotkanie będzie tłumaczone na język migowy i emitowane na żywo, na Facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”