Rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałkach – spotkanie z Witoldem Vargasem

Rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałkach - spotkanie z Witoldem Vargasem Czy w Waszej okolicy przemykają gdzieś ukradkiem rusałki albo dziwożony? Czy wieczorem w pobliżu wody słyszycie plusk wydawany przez płynącego utopca? Może widzieliście ogniki w lesie? Albo zmyleni przez diabła Rokitę zgubiliście się podczas weekendowego spaceru? Zapraszamy na spotkanie z współautorem książki "Bestiariusz Słowiański", Witoldem Vargasem!. Autor opowie nam o stworach, które gęsto zaludniały wyobraźnię naszych słowiańskich przodków. Zapraszamy na ostatnie spotkanie w ramach projektu "Zjawy, duchy i sny w literaturze i kulturze" w dniu 30 września 2022 r., o godz. 12:00 w Filii nr 5 ul. Damrota 32. Witold Vargas to polski pisarz, muzyk i ilustrator. Najbardziej znany jest jako popularyzator wiedzy o kulturze i wierzeniach dawnych Słowian. Wraz z Pawłem Zychem stworzył cykl "Bestiariusz Słowiański". Autor ten z zawodu jest nauczycielem rysunku, a także muzykiem i kompozytorem. Ilustruje książki zarówno dla młodych, jak i nieco starszych Czytelników. Czasem również sam chwyta za pióro, bo uwielbia w wolnych chwilach pisać opowiadania. Zajmuje się również opowiadaniem baśni i animacją. Całe spotkanie będzie tłumaczone na język migowy i emitowane na żywo, na Facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

Czy w Waszej okolicy przemykają gdzieś ukradkiem rusałki albo dziwożony? Czy wieczorem w pobliżu wody słyszycie plusk wydawany przez płynącego utopca? Może widzieliście ogniki w lesie? Albo zmyleni przez diabła Rokitę zgubiliście się podczas weekendowego spaceru? Zapraszamy na spotkanie z współautorem książki „Bestiariusz Słowiański”, Witoldem Vargasem! Autor opowie nam o stworach, które gęsto zaludniały wyobraźnię naszych słowiańskich przodków.

Zapraszamy na ostatnie spotkanie w ramach projektu „Zjawy, duchy i sny w literaturze i kulturze” w dniu 30 września 2022 r., o godz. 12:00 w Filii nr 5 ul. Damrota 32.

Witold Vargas to polski pisarz, muzyk i ilustrator. Najbardziej znany jest jako popularyzator wiedzy o kulturze i wierzeniach dawnych Słowian. Wraz z Pawłem Zychem stworzył cykl „Bestiariusz Słowiański”. Autor ten z zawodu jest nauczycielem rysunku, a także muzykiem i kompozytorem. Ilustruje książki zarówno dla młodych, jak i nieco starszych Czytelników. Czasem również sam chwyta za pióro, bo uwielbia w wolnych chwilach pisać opowiadania. Zajmuje się również opowiadaniem baśni i animacją.

Całe spotkanie będzie tłumaczone na język migowy i emitowane na żywo, na Facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.