Promocja literatury: książka i film. Spotkanie z Pawłem Delągiem

Promocja literatury: książka i film. Spotkanie z Pawłem Delągiem

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na spotkanie pt. „Promocja literatury: książka i film. Spotkanie z Pawłem Delągiem”! Spotkanie odbędzie się w dniu 15.03.2024 r., o godzinie 17:00 w MBP, Rynek 3 w ramach akcji Zaczytane Opolskie.

Zaczytane Opolskie to akcja promująca czytelnictwo, zainicjowana i finansowana przez Urząd Marszałkowski w Opolu, a realizowana przez WBP w Opolu, z udziałem bibliotek całego regionu.

Paweł Deląg – jeden z najpopularniejszych aktorów swego pokolenia, także reżyser, producent filmowy i wokalista. Absolwent PWST w Krakowie. Na dużym ekranie zadebiutował w 1993 r. główną rolą w węgierskiej produkcji Śmierć w płytkiej wodzie oraz w filmie Stevena Spielberga Lista Schindlera. W dorobku scenicznym posiada liczne kreacje w spektaklach m.in. Teatrów: Powszechnego, Dramatycznego, Współczesnego, Ateneum. Współpracował z wieloma cenionymi kinowymi i telewizyjnymi reżyserami polskimi oraz zagranicznymi, budując ogromną filmografię: Młode wilki, Szamanka, Ciemna strona Wenus, Kochaj i rób, co chcesz, Chłopaki nie płaczą, Ja Wam pokażę, Quo vadis? (Marek Winicjusz), Haker, Zróbmy sobie wnuka – to tylko niektóre tytuły, które przyniosły mu sławę, wzmocnioną dodatkowo przez liczne role w serialach m.in. Tygrysy Europy, Twierdza szyfrów, Na dobre i na złe, Na Wspólnej. Karierę aktorską z sukcesem rozwijał także we Francji, Czechach, Rosji, Ukrainie i na Białorusi, grając często główne role w docenionych przez krytyków obrazach. Jako reżyser zadebiutował filmem Zrodzeni do szabli, a kolejny, Pani Basia, wyprodukował także w swoim własnym studiu filmowym Ciengryfilm, gdzie aktualnie trwają prace nad następnymi filmami.