Opowieści i tradycje bożonarodzeniowe mieszkańców Sławięcic

Grudzień, to bardzo świąteczny miesiąc. Z tej okazji zapraszamy do Filii nr 8 w Sławięcicach na pierwsze spotkanie z cyklu: IDEE I WARTOŚCI REGIONALNE pt. "Opowieści i tradycje bożonarodzeniowe mieszkańców Sławięcic" Czas świąteczny jest doskonałą okazją do przybliżenia mieszkańcom tradycji i obyczajów świątecznych. O tradycjach bożonarodzeniowych mieszkańców Sławięcic opowiedzą przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Sławięcic oraz Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim. Dlaczego te święta mają taką moc? Bo chyba każdy człowiek czeka na nowe, czeka na coś lepszego dającego nadzieję, bo każdy ma w sobie tę choćby odrobinę ciepła i dobroci, którą chce się dzielić z innymi. W trakcie spotkania omówimy wszystkie najpiękniejsze momenty świąt. Zapraszamy we wtorek 12 grudnia o godzinie 17:00 do Filii nr 8 w Sławięcicach.

Grudzień, to bardzo świąteczny miesiąc. Z tej okazji zapraszamy do Filii nr 8 w Sławięcicach na pierwsze spotkanie z cyklu: IDEE I WARTOŚCI REGIONALNE pt. „Opowieści i tradycje bożonarodzeniowe mieszkańców Sławięcic”

Czas świąteczny jest doskonałą okazją do przybliżenia mieszkańcom tradycji i obyczajów świątecznych. O tradycjach bożonarodzeniowych mieszkańców Sławięcic opowiedzą przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Sławięcic oraz Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim.
Dlaczego te święta mają taką moc? Bo chyba każdy człowiek czeka na nowe, czeka na coś lepszego dającego nadzieję, bo każdy ma w sobie tę choćby odrobinę ciepła i dobroci, którą chce się dzielić z innymi. W trakcie spotkania omówimy wszystkie najpiękniejsze momenty świąt.

Zapraszamy we wtorek 12 grudnia o godzinie 17:00 do Filii nr 8 w Sławięcicach.