Ogród w permakulturze – warsztaty ekologiczne

Permakultura - co to jest? W wolnym tłumaczeniu jest to stała uprawa roli. Permakultura to sposób gospodarowania na ziemi w oparciu o wzorce jakich dostarcza nam natura. Dotyczy to zarówno skali makro jak i działań indywidualnych – na przykład w naszym ogrodzie. Od zawsze ludziom towarzyszy pragnienie, by nasza praca przynosiła lepsze efekty. I w tym tkwią korzenie parmakultury. Zaczęło się od obserwowania natury i wyciągania wniosków, które połączono w trzy główne zasady. - Troska o Ziemię – analizujemy, szanujemy i odbudowujemy kapitał natury - dbamy, aby wszystkie systemy życia mogły przetrwać i się rozwijać. Oszczędzamy energię, wodę, pozwalamy żyć wszelkim organizmom. - Troska o ludzi - dbamy o siebie, bliskich, społeczność - Podział nadmiaru – dzielimy się tym to co mamy w nadmiarze (niech służy Ziemi i ludziom). Warsztaty odbędą się w Filii nr 1 (os. Pogorzelec) ul. Słowackiego 6. Prowadzenie: Iwona Frasek Ekozagroda Jabłoniowy Sad. Zapisy na warsztaty pod numerem telefonu 77 482 37 80 wew. 29. Liczba miejsc ograniczona. Przedsięwzięcie „Ogród w permakulturze - warsztaty ekologiczne” realizowane jest w ramach PROGRAMU ROZWÓJ LOKALNY, projekt pn.: „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego” finansowany w 85% ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014 – 2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

Permakultura – co to jest?
W wolnym tłumaczeniu jest to stała uprawa roli. Permakultura to sposób gospodarowania na ziemi w oparciu o wzorce jakich dostarcza nam natura. Dotyczy to zarówno skali makro jak i działań indywidualnych – na przykład w naszym ogrodzie.
Od zawsze ludziom towarzyszy pragnienie, by nasza praca przynosiła lepsze efekty. I w tym tkwią korzenie parmakultury.

Zaczęło się od obserwowania natury i wyciągania wniosków, które połączono w trzy główne zasady:

  • Troska o Ziemię – analizujemy, szanujemy i odbudowujemy kapitał natury – dbamy, aby wszystkie systemy życia mogły przetrwać i się rozwijać. Oszczędzamy energię, wodę, pozwalamy żyć wszelkim organizmom.
  • Troska o ludzi – dbamy o siebie, bliskich, społeczność
  • Podział nadmiaru – dzielimy się tym to co mamy w nadmiarze (niech służy Ziemi i ludziom).

Warsztaty odbędą się w Filii nr 1 (os. Pogorzelec) ul. Słowackiego 6 w dniu 22.11.2022 r., o godzinie 17:00.

Prowadzenie: Iwona Frasek Ekozagroda Jabłoniowy Sad.

Zapisy na warsztaty pod numerem telefonu 77 482 37 80 wew. 29. Liczba miejsc ograniczona.

Przedsięwzięcie „Ogród w permakulturze – warsztaty ekologiczne” realizowane jest w ramach PROGRAMU ROZWÓJ LOKALNY, projekt pn.: „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego” finansowany w 85% ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014 – 2021 oraz w 15% z budżetu państwa.