Narodowe Czytanie – „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

"W każdej fali powietrza światła, woni, w każdym kamyku przydrożnym i każdej trawie polnej, w liniach każdego ludzkiego oblicza i westchnieniu każdej piersi ludzkiej tkwi cząstka duszy świata niewidzialnymi nićmi połączona z duszą artysty i w ruch ją wprawiać mogąca." Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu, Gmina Kędzierzyn-Koźle, Muzeum Ziemi Kozielskiej zapraszają na coroczne święto literatury polskiej – Narodowe Czytanie! W tym roku usłyszymy fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej w interpretacji przedstawicieli samorządu, instytucji, służb mundurowych, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wydarzenie odbędzie się na Rynku w Koźlu w dniu 08.09.2023 r. o godz. 12:00.

„W każdej fali powietrza światła, woni, w każdym kamyku przydrożnym i każdej trawie polnej, w liniach każdego ludzkiego oblicza i westchnieniu każdej piersi ludzkiej tkwi cząstka duszy świata niewidzialnymi nićmi połączona z duszą artysty i w ruch ją wprawiać mogąca.”

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu, Gmina Kędzierzyn-Koźle, Muzeum Ziemi Kozielskiej zapraszają na coroczne święto literatury polskiej – Narodowe Czytanie!
W tym roku usłyszymy fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej w interpretacji przedstawicieli samorządu, instytucji, służb mundurowych, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Wydarzenie odbędzie się na Rynku w Koźlu w dniu 08.09.2023 r. o godz. 12:00.