Konkurs pt. „Polska Niepodległość Odrodzona! 1918”

konkursu pt. Polska Niepodległość Odrodzona! 1918

Konkurs na komiks historyczny „Polska Niepodległość Odrodzona! 1918”.

Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu mają przyjemność ogłosić konkurs dla młodzieży na komiks historyczny „Polska Niepodległość Odrodzona! 1918”. Konkurs organizowany jest w ramach Tygodnia Patriotycznego, którego pomysłodawcą jest Muzeum Ziemi Kozielskiej.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich w wieku 13-19 lat. Przedmiotem Konkursu są prace plastyczne o charakterze historyczno-plastycznym dotyczące odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 roku. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu komiksu przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle rzeczywistych wydarzeń historycznych w okresie odzyskiwania przez Polskę Niepodległości, ważnych dla dziejów polskiej historii, w których biorą udział realni bohaterowie.

Praca Konkursowa (komiks) powinna stanowić zamkniętą całość o objętości minimum 1, a maksymalnie 3 plansz formatu A3 (29,7×42 cm). Plansze mogą być podzielone w sposób dowolny na kadry, przedstawione jednostronnie z ponumerowanymi stronami. Technika wykonania jest dowolna. Może to być rysunek, malarstwo, grafika komputerowa, technika mieszana i inne.

Nagroda główna: Tablet APPLE iPad 10.2″ 9 gen.

Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz nadesłania prac do 30.10.2021 r.

 

Głównym Sponsorem i Honorowym Mecenasem wydarzenia jest Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.

pliki do pobrania:
Regulamin konkursu na komiks historyczny „Polska Niepodległość Odrodzona! 1918”
Karta zgłoszenia do konkursu historyczno‐plastycznego
KLAUZULA INFORMACYJNA ORAZ ZGODA NA PUBLIKACJĘ WIZERUNKU DZIECKA
KLAUZULA INFORMACYJNA ORAZ ZGODA NA PUBLIKACJĘ WIZERUNKU