Konkurs pt. „100. Rocznica Przyłączenia Części Górnego Śląska Do Polski”

Konkurs na komiks historyczny „100. Rocznica Przyłączenia Części Górnego Śląska Do Polski”. Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu mają przyjemność ogłosić konkurs dla młodzieży na komiks historyczny „100. Rocznica Przyłączenia Części Górnego Śląska Do Polski”. Konkurs organizowany jest w ramach Tygodnia Patriotycznego, którego pomysłodawcą jest Muzeum Ziemi Kozielskiej. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich w wieku 13-19 lat. Przedmiotem Konkursu są prace plastyczne o charakterze historyczno-plastycznym dotyczące przyłączenia część Górnego Śląska do Polski w 1922 roku. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu komiksu przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle rzeczywistych wydarzeń historycznych w okresie przyłączania część Górnego Śląska do Polski. W komiksie należy ukazać rzeczywiste wydarzenia w których brali udział realni bohaterowie. Praca Konkursowa (komiks) powinna stanowić zamkniętą całość o objętości minimum 1, a maksymalnie 3 plansz formatu A3 (29,7×42 cm). Plansze mogą być podzielone w sposób dowolny na kadry, przedstawione jednostronnie z ponumerowanymi stronami. Technika wykonania jest dowolna. Może to być rysunek, malarstwo, grafika komputerowa, technika mieszana i inne. Nagroda główna: Tablet APPLE iPad 10.2″ 9 gen. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz nadesłania prac do 02.11.2022 r. Głównym Sponsorem i Honorowym Mecenasem wydarzenia jest Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.

Konkurs na komiks historyczny pt. „100. Rocznica Przyłączenia Części Górnego Śląska Do Polski”.

Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu mają przyjemność ogłosić konkurs dla młodzieży na komiks historyczny „100. Rocznica Przyłączenia Części Górnego Śląska Do Polski”. Konkurs organizowany jest w ramach Tygodnia Patriotycznego, którego pomysłodawcą jest Muzeum Ziemi Kozielskiej.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich w wieku 13-19 lat. Przedmiotem Konkursu są prace plastyczne o charakterze historyczno-plastycznym dotyczące przyłączenia części Górnego Śląska do Polski w 1922 roku. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu komiksu przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle rzeczywistych wydarzeń historycznych w okresie przyłączania części Górnego Śląska do Polski. W komiksie należy ukazać rzeczywiste wydarzenia w których brali udział realni bohaterowie.

Praca Konkursowa (komiks) powinna stanowić zamkniętą całość o objętości minimum 1, a maksymalnie 3 plansz formatu A3 (29,7×42 cm). Plansze mogą być podzielone w sposób dowolny na kadry, przedstawione jednostronnie z ponumerowanymi stronami. Technika wykonania jest dowolna. Może to być rysunek, malarstwo, grafika komputerowa, technika mieszana i inne.

Nagroda główna: Tablet APPLE iPad 10.2″ 9 gen.

Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz nadesłania prac do 02.11.2022 r.

 

pliki do pobrania:
Regulamin Konkursu
Załącznik nr 2
KLAUZULA INFORMACYJNA ORAZ ZGODA NA PUBLIKACJĘ WIZERUNKU DZIECKA
KLAUZULA INFORMACYJNA ORAZ ZGODA NA PUBLIKACJĘ WIZERUNKU

 

Głównym Sponsorem i Honorowym Mecenasem wydarzenia jest Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.