Defilada i Prezentacja Kawalerzystów Ochotniczego Szwadronu 3 Pułku Ułanów Śląskich

Defilada i prezentacja Kawalerzystów Ochotniczego Szwadronu 3 Pułku Ułanów Sląskich

Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na Defiladę i Prezentację Kawalerzystów Ochotniczego Szwadronu 3 Pułku Ułanów Śląskich w dniu 14 listopada 2021 r., o godz. 11.00 w ramach Tygodnia Patriotycznego.

Trasa Defilady:
Rozpoczęcie: ul. Pamięci Sybiraków 8
Kierunek: do parkingu przy Muzeum ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 5

Ochotniczy Szwadron 3 Pułku Ułanów Śląskich zrzesza ludzi kultywujących jego tradycje i historię. Ułani Szwadronu posiadają umiejętności kawalerzystów II RP, szkoląc się we władaniu białą bronią (szablą i lancą), musztrze konnej czy strzelectwie. Wspólnie przywróćmy pamięć o kawalerii i kawalerzystach.

Głównym Sponsorem i Honorowym Mecenasem wydarzenia jest Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z obostrzeniami epidemiologicznymi i będzie również transmitowane na oficjalnym fanpage’u Muzeum Ziemi Kozielskiej na portalu społecznościowym Facebook.

Ochotniczy Szwadron 3 Pułku Ułanów Śląskich:
Stowarzyszenie „Ochotniczy Szwadron 3 Pułku Ułanów Śląskich” powstało w 2010 roku z miłości do kawalerii, koni i historii, grupy zapaleńców ze Śląska.
Szwadron wchodzi dziś w skład Federacji Kawalerii Ochotniczej i kontynuuje tradycje 3 Pułku Ułanów Śląskich.
W 2015 roku Przewodniczący Kół Pułkowych Kawalerii w Londynie, płk. Makowiecki, nadał Szwadronowi prawo noszenia barw 3 Pułku Ułanów Śląskich.
W 2017 roku Szwadron otrzymał Sztandar którego ojcem chrzestnym został płk. Makowiecki, a matką chrzestną pani Anna Maria Anders.
Szczegóły historii Szwadronu na stronie: https://3pulkulanow.pl/historia/