Defilada i Prezentacja Kawalerzystów Ochotniczego Szwadronu 3 Pułku Ułanów Śląskich i 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich

Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na Defiladę i Prezentację Kawalerzystów Ochotniczego Szwadronu 3 Pułku Ułanów Śląskich 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich im. Króla Bolesława Chrobrego w dniu 13 listopada 2022 r., o godz. 11.00 w ramach Tygodnia Patriotycznego. Trasa Defilady: Rozpoczęcie: kozielski rynek Kierunek: do parkingu przy Muzeum ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 5 Ochotniczy Szwadron 3 Pułku Ułanów Śląskich zrzesza ludzi kultywujących jego tradycje i historię. Ułani Szwadronu posiadają umiejętności kawalerzystów II RP, szkoląc się we władaniu białą bronią (szablą i lancą), musztrze konnej czy strzelectwie. Wspólnie przywróćmy pamięć o kawalerii i kawalerzystach. 17 Pułk Ułanów Wielkopolskich - oddział kawalerii Armii Wielkopolskiej i Wojska Polskiego II RP.

Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na Defiladę i Prezentację Kawalerzystów Ochotniczego Szwadronu 3 Pułku Ułanów Śląskich 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich im. Króla Bolesława Chrobrego w dniu 13 listopada 2022 r., o godz. 11.00 w ramach Tygodnia Patriotycznego.

Trasa Defilady:
Rozpoczęcie: kozielski rynek
Kierunek: do parkingu przy Muzeum ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 5

Ochotniczy Szwadron 3 Pułku Ułanów Śląskich zrzesza ludzi kultywujących jego tradycje i historię. Ułani Szwadronu posiadają umiejętności kawalerzystów II RP, szkoląc się we władaniu białą bronią (szablą i lancą), musztrze konnej czy strzelectwie. Wspólnie przywróćmy pamięć o kawalerii i kawalerzystach.

17 Pułk Ułanów Wielkopolskich – oddział kawalerii Armii Wielkopolskiej i Wojska Polskiego II RP.

 

Głównym Sponsorem i Honorowym Mecenasem wydarzenia jest Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.