CZYTANKI NA RYNKU

Czytanki na Rynku to nowa wakacyjna akcja Miejskiej Biblioteki Publicznej skierowana do dzieci!

W każdą środę wakacji o godz. 10.00 zapraszamy na kolejne spotkanie na kozielskim Rynku.

 Dzieci będą mogły wygodnie usiąść na leżakach i posłuchać opowieści czytanych przez zaproszonych gości i pracowników biblioteki.

Głównym celem jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i opowieści jako sposobu na wychowanie szczęśliwego człowieka, a także pobudzanie i pogłębianie motywacji uczestników do nauki czytania poprzez stwarzanie optymalnych warunków do rozwijania ich zainteresowań czytelniczych. „Czytanki na Rynku” to akcja promująca i zachęcająca lokalną społeczność do czytania, której głównym celem jest stworzenie wygodnej i relaksującej strefy oraz inspirującego miejsca nie tylko dla użytkowników Miejskiej Biblioteki Publicznej, ale i dla wszystkich mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Miejsce, które planujemy wykorzystać to niedawno wyremontowany kozielski Rynek sąsiadujący z głównym wejściem do biblioteki.

Głównym partnerem w akcji „Czytanki na Rynku” jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu, który udostępnia leżaki, na których będzie można wygodnie usiąść i cieszyć się dobrą literaturą. Priorytetowym celem akcji „Czytanki na Rynku” jest rozszerzenie zakresu usług naszej biblioteki i dostosowanie ich do potrzeb czytelników oraz wzmocnienie funkcji biblioteki jako ośrodka aktywizującego społeczności lokalne i animującego kulturę. Innowacyjną formą dotarcia do odbiorców będą otwarte przestrzenie biblioteczne czyli specjalne miejsca pozwalające na swobodne korzystanie z literatury. Leżaki będą dostępne tylko na spotkania i ustawione tak, aby zachować obowiązujący dystans społeczny