Art Upcykling, czyli stare rzeczy zyskują nowe życie – warsztaty ekologiczne

Szkoła ekologii uczy nas, że nie warto wyrzucać starych rzeczy, bo można z nich zrobić dzieło sztuki. Zapraszamy na kolejne warsztaty międzypokoleniowe z cyklu "Ekologia łączy pokolenia"! Upcycling (zwany też: „junk / trash art” czyli sztuka śmieciowa albo „ready made art” – sztuka z gotowych elementów) oznacza dzieła stworzone ze starych obiektów tradycyjnie niepowiązanych ze sztuką, którym twórca nadaje inny, artystyczny kontekst i tym samym nie tylko je przetwarza (recycling), ale też podwyższa ich pierwotną wartość. Na warsztatach zamienimy stare banery w torby i portfele oraz kawałki drewna w samoloty. Warsztaty odbędą się w dniu 24.11.2022 r., o godz. 10:00 w MBP, Rynek 3, o godzinie 10:00. Wydarzenie będzie tłumaczone na język migowy. Prowadzenie: Monika Ewa Kłak i Marcin Bober Fundacja Bobrowe Żeremia Zapisy na warsztaty pod numerem telefonu 77 482 37 80 wew. 29. Liczba miejsc ograniczona. Przedsięwzięcie „Ogród w permakulturze – warsztaty ekologiczne” realizowane jest w ramach PROGRAMU ROZWÓJ LOKALNY, projekt pn.: „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego” finansowany w 85% ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014 – 2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

Szkoła ekologii uczy nas, że nie warto wyrzucać starych rzeczy, bo można z nich zrobić dzieło sztuki. Zapraszamy na kolejne warsztaty międzypokoleniowe z cyklu „Ekologia łączy pokolenia”!

Upcycling (zwany też: „junk / trash art” czyli sztuka śmieciowa albo „ready made art” – sztuka z gotowych elementów) oznacza dzieła stworzone ze starych obiektów tradycyjnie niepowiązanych ze sztuką, którym twórca nadaje inny, artystyczny kontekst i tym samym nie tylko je przetwarza (recycling), ale też podwyższa ich pierwotną wartość.

Na warsztatach zamienimy stare banery w torby i portfele oraz kawałki drewna w samoloty.

Warsztaty odbędą się w dniu 24.11.2022 r., o godz. 10:00 w MBP, Rynek 3, o godzinie 10:00. Wydarzenie będzie tłumaczone na język migowy.

Prowadzenie: Monika Ewa Kłak i Marcin Bober Fundacja Bobrowe Żeremia

Zapisy na warsztaty pod numerem telefonu 77 482 37 80 wew. 29. Liczba miejsc ograniczona.

Przedsięwzięcie „Ogród w permakulturze – warsztaty ekologiczne” realizowane jest w ramach PROGRAMU ROZWÓJ LOKALNY, projekt pn.: „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego” finansowany w 85% ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014 – 2021 oraz w 15% z budżetu państwa.