Wernisaż wystawy pt. 100. Rocznica Związku Polaków w Niemczech na Ziemi Kozielskiej oraz wykład Bolesława Bezega

Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu oraz Instytut Śląski zapraszają na wernisaż wystawy oraz wykład pt. „100. Rocznica Związku Polaków w Niemczech na Ziemi Kozielskiej” w dniu 15 listopada 2022 r., o godz. 12.00 w Muzeum Ziemi Kozielskiej, ul. Kraszewskiego 5. Wykład poprowadzi Bolesław Bezeg. Wystawa przygotowana jest na zakończenie Tygodnia Patriotycznego. Przygotowanie wystawy: Instytut Śląski w Opolu, Muzeum Ziemi Kozielskiej. Głównym Sponsorem i Honorowym Mecenasem wydarzenia jest Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.

Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu oraz Instytut Śląski zapraszają na wernisaż wystawy oraz wykład pt. „100. Rocznica Związku Polaków w Niemczech na Ziemi Kozielskiej” w dniu 15 listopada 2022 r., o godz. 12.00 w Muzeum Ziemi Kozielskiej, ul. Kraszewskiego 5. Wykład poprowadzi Bolesław Bezeg.

Wystawa przygotowana jest na zakończenie Tygodnia Patriotycznego.

Przygotowanie wystawy: Instytut Śląski w Opolu, Muzeum Ziemi Kozielskiej.

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa” na lata 2017-2022, w ramach projektu „Ślązacy dla Niepodległej. Jeszcze nasza wiara słynie”

Głównym Sponsorem i Honorowym Mecenasem wydarzenia jest Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.