IBUK libra

IBUK libra wirtualna czytelnia

Dlaczego warto?

Serwis IBUK LIBRA umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw. Każdy użytkownik w sieci biblioteki, po wejściu na stronę http://libra.ibuk.pl/ , powinien otrzymać dostęp do książek w Ibuku. Z Ibuka można też korzystać w domu, na własnym urządzeniu. Czytelnicy mogą również utworzyć swoje konto na nowej platformie MyIbuk – daje to dostęp do dodatkowych funkcjonalności – dodawania książek na własną półkę, przeszukiwania podręczników, zaznaczania fragmentów, robienia notatek, dodawania zakładek i tagów, zaznaczania kolorami.

Jak korzystać?

Czytanie książek w Ibuku umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Mozilla Firefox lub Safari, jak również przeglądarki Internet Explorer od wersji 10. Starsze wersje IE nie zapewniają wsparcia standardu HTML5 oraz zawierają poważne luki w bezpieczeństwie. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies. Zachecamy do przeczytanie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania – FAQ.

W bibliotekach naszej sieci z Ibuka można korzystać bez rejestracji. Aby jednak korzystać w domu lub utworzyć konto MyIbuk należy podbać od bibliotekarza kod PIN. Po wejściu na stronę http://libra.ibuk.pl w pierwszej kolejności rejestrujemy się (podajemy adres e-mail i hasło), a dopiero później system pyta nas o PIN – pobierz instrukcję dodawania kodów PIN.

Filmiki instruktażowe dostępne na Youtube:

Gdzie można korzystać?

We wszystkich placówkach MBP – wejście do publikacji na stronie http://libra.ibuk.pl/.

Aby uzyskać dostęp do Ibuka na własnym komputerze należy udać się do biblioteki po kod aktywacyjny. Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy jednorazowo utworzyć swoje osobiste konto MyIbuk. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Kod aktywacyjny będzie można otrzymać mailowo, pisząc pod adres centrum@mbpkk.pl oraz bezpośrednio w bibliotekach na terenie miasta:

Centrum MBP (Rynek 3, Koźle) tel. 77 482 32 25
Centrum Filii 5 (ul Damrota 32, oś. Śródmieście) tel. 77 483 24 81 wew.21
Filia nr 1 (ul. Słowackiego 6, oś. Pogorzelec) tel. 77 483 25 71
Filia nr 4 (ul. Wyzwolenia 7, oś. Blachownia) tel. 77 488 64 75
Filia nr 8 (ul. Stefana Batorego 32, oś. Sławięcice) tel. 77 481 56 32
Filia nr 10 (ul. Krasickiego 1, oś. Kłodnica) tel. 77 482 90 52
Filia nr 11 (ul. Kazimierza Wielkiego 17, oś. Piastów) tel. 77 481 82 18
Filia nr 13 (ul. Grabskiego 6, oś. Azoty) tel. 77 481 30 67

Zapraszamy!