Wystawy

Biblioteka dysponuje dwiema salami wystawowymi, w których co miesiąc mieści się nowa ekspozycja. Prezentujemy najczęściej fotografie podróżnicze lub artystyczne, reprodukcje obrazów i grafik oraz sztukę mieszkańców naszego miasta.

Aktualne wystawy:

Wystawa „Zielonym tropem”

plakat-Wystawa „Zielonym tropem”   od 15 września 2020    Filia nr 5 (Damrota 32)

Jakie bogactwa skrywa nasza lokalna fauna i flora? Jak wygląda świat przyrody oczami dziecka? Zapraszamy do obejrzenia wystawy fotografii pt. "Zielonym tropem" w holu Filii nr 5, ul. Damrota 32. Wystawa „Zielonym tropem” będzie dostępna do oglądania w holu Filii nr 5, ul. Damrota 32 od dnia 15 września 2020 r. do końca października w godzinach otwarcia biblioteki. Fotografie autorstwa uczestników wakacyjnego cyklu „Spacery z lupą”. Cykl miał za zadanie przybliżyć znajomość lokalnej fauny i flory oraz uwrażliwić dzieci na dbanie o czystość we wspólnej przestrzeni społecznej. Dzieci wyposażone w…

Czytaj więcej

Historia Kanału Kłodnickiego

plakat-Historia Kanału Kłodnickiego   21 sierpnia 2020, godz. 10.00 - 16.00    Rynek w Koźlu
  22 sierpnia - 30 września    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu wraz ze Stowarzyszeniem „Rzeki dzielą – Odra łączy” zaprasza na wystawę pt. „Historia Kanału Kłodnickiego”. Wystawa „Historia Kanału Kłodnickiego” będzie dostępna do oglądania na Kozielskim Rynku w dniu 21 sierpnia w godzinach 10.00 – 16.00, a następnie od dnia 22 sierpnia do 30 września będzie można ją oglądać w holu kozielskiej biblioteki.

Czytaj więcej

W świecie ptaków - wystawa online

plakat-W świecie ptaków - wystawa online

Kwiecień to miesiąc w którym większość ptaków zajęła terytoria lęgowe i zakłada ptasie rodziny.Aby je obserwować wystarczy zajrzeć do ogrodu, parku czy lasu. Nawet w Kędzierzynie-Koźlu można rozpocząć przygodę z ptakami. Wystarczy trochę uwagi cierpliwości oraz lornetka, aparat fotograficzny i dobre buty.Zapraszamy na wirtualną wystawę przygotowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu. Autorami niezwykłych zdjęć są Barbara i Arkadiusz Górnik. Pełną galerię można znaleźć tutaj: http://blog.mbpkk.pl/?p=1855

Czytaj więcej

Wystawa pt. "Spektrum Barw"

plakat-Wystawa pt. "Spektrum Barw"   od 4 lutego do 13 marca 2020 r.    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

Zapraszamy do oglądania wystawy pt. Spektrum barw, przygotowanej przez uczniów Niepublicznego Przedszkola dla Dzieci z Autyzmem "Mały Książę". Będzie ona prezentowana od 4 lutego do 13 marca w holu przed Oddziałem dla dzieci MBP, Rynek 3.

Czytaj więcej

Wernisaż wystawy malarstwa Róży Wierzbickiej "Wewnętrzna przestrzeń"

plakat-Wernisaż wystawy malarstwa Róży Wierzbickiej "Wewnętrzna przestrzeń"   21 lutego 2020, godz. 17.00    Filia nr 5 (Damrota 32)

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Róży Wierzbickiej "Wewnętrzna przestrzeń", który odbędzie się 21 lutego 2020 r. o godz. 17.00 w Filii nr 5. Wystawa będzie prezentowana do 31 marca 2020 r. Róża Wierzbicka - z zawodu jest pedagogiem. Od wielu lat na emeryturze. Od 2005 r. zgłębia tajniki sztuki i szlifuje swój własny język malarski w grupie ALLA PRIMA przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku oraz grupie Plastyków Nieprofesjonalnych Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu. Obszarem malarskich fascynacji jest szeroko pojęta natura, kompozycje abstrakcyjne, architektoniczne czy malarstwo…

Czytaj więcej

Wernisaż wystawy fotografii Rafała Pulkowskiego pt. "Fotografia przypadkowa"

plakat-Wernisaż wystawy fotografii Rafała Pulkowskiego pt. "Fotografia przypadkowa"   6 lutego 2020, godz. 18.00    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Rafała Pulkowskiego pt. „Fotografia przypadkowa”, który odbędzie się 6 lutego 2020 r. o godz. 18.00 w MBP, Rynek 3 (I piętro). Oprawa muzyczna wernisażu: Ola Kuśmider i Damian "Struna" Surow.Wystawa czynna do 29 lutego 2020 r. Rafał Pulkowski - dziennikarz, fotoreporter i redaktor "Nowej Gazety Lokalnej". Filmowiec, montażysta, muzyk, a z wykształcenia realizator nagrań. Fotografia jest jego pasją.

Czytaj więcej

   Archiwum wystaw

Projekt Młodzi kreatywni – interaktywni

Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

100 książek na 100 lat Niepodległości 1918-2018

Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

ibukcitywalk

 logo bookcrossing